Nový a neuvěřitelný Sony Ericsson SO505i

Nový model od Sony Ericsson je vybavený 1,3 megapixelovým foťákem a revoluční konstrukcí, která do kompaktního těla dovolila vložit zejména obrovský displej s možností zobrazení až 260 000 barev.
Nový a neuvěřitelný Sony Ericsson SO505i

Sony Ericsson má stále dostatek sil a nápadů, což dokázal před týdnem, kdy představil další ze svých modelů pro NTT DoCoMo. Škoda jen, že stejný tvůrčí potenciál nevynakládá také pro evropské modely.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Jeho posledním kouskem je model s označením SO505i. Patří mezi šestici nových telefonů, které NTT DoCoMo hodlá během třech měsíců představit. O vyspělosti výrobců svědčí jeden zásadní fakt – hned tři modely mohou japonským uživatelům nabídnout vysoké rozlišení snímacího čipu – 1,3 megapixely.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Je to telefon, nebo digitální fotoaparát?

Mezi takto vybavenou trojici patří i Sony Ericsson SO505i. Díky stejnému rozlišení, kterým disponují levnější digitální fotoaparáty, se jeho budoucí uživatelé mohou těšit na fotografie v rozlišení až 1290 × 960 pixelů (fotografií pořízenou telefonem naleznete zde). V tomto rozlišení už má smysl fotografie nechat vyvolat i v digitálním fotolabu. Foťáček kromě vysokého rozlišení ohromí také svým 16násobným přiblížením – ovšem digitálním. Jako hledáček byl použit velký barevný displej. Ten na ploše s úhlopříčkou 2,2 palce dokáže zobrazit až 260 tisíc barev (přesněji 262 144).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Telefon bude k dispozici ve třech barevných variantách

Podle reakce japonských novinářů je hledáček barevnější a hlavně vetší než u digitálních fotoaparátů. Což můžeme považovat za velké plus. Na zadní straně, kde se nachází čočka foťáku, se také nachází i malý lesklý kroužek. Slouží jako zrcátko při focení vlastních podobizen. Klávesa pro focení je ukryta na pravém boku telefonu. 

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Dokonalá výbava s sebou přináší i jednu nepříjemnost. Tou je vyšší hmotnost. Novinka o velikosti 105 mm x 49 mm x 30 mm váží 145 gramů. Aby bylo možné fotografie s tak vysokým rozlišením rozumně ukládat, je telefon vybaven i slotem pro paměťové karty MemoryStick Duo. Trochu jsme pozapomněli na zvláštní konstrukci telefonu, která je v mnohém podobná té, která byla k vidění u mobilu Motorola V70. Klávesnice se zde také odkrývá vytočením vrchní části telefonu do boku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Čočka je chráněná krytem, který je nutné před focením odsunout

Pokud jste někdy viděli výklopnou anténu u komunikátoru od Nokie, dokážete si představit i tu u této novinky. Slouží pro zlepšení signálu v horších podmínkách. Skromné informace o novince se ještě zmiňují o přítomnosti IrDA portu, o novější technologii Bluetooth zdroje mlčí. Co však výrobce vyzdvihuje, je podpora vektorové animace Flash z dílny společnosti Macromedia. Telefon vydrží na příjmu až 400 hodin a hovořit s ním můžete až 145 minut.

Klepněte pro větší obrázek
Menu telefonu

Klepněte pro větší obrázek
Zoom v akci

Diskuze (39) Další článek: ICQ v mobilu: návod k použití

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Motorola V70, Son, Nov, EriRychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída