Nový a neuvěřitelný Sony Ericsson SO505i

Nový model od Sony Ericsson je vybavený 1,3 megapixelovým foťákem a revoluční konstrukcí, která do kompaktního těla dovolila vložit zejména obrovský displej s možností zobrazení až 260 000 barev.

Sony Ericsson má stále dostatek sil a nápadů, což dokázal před týdnem, kdy představil další ze svých modelů pro NTT DoCoMo. Škoda jen, že stejný tvůrčí potenciál nevynakládá také pro evropské modely.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Jeho posledním kouskem je model s označením SO505i. Patří mezi šestici nových telefonů, které NTT DoCoMo hodlá během třech měsíců představit. O vyspělosti výrobců svědčí jeden zásadní fakt – hned tři modely mohou japonským uživatelům nabídnout vysoké rozlišení snímacího čipu – 1,3 megapixely.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Je to telefon, nebo digitální fotoaparát?

Mezi takto vybavenou trojici patří i Sony Ericsson SO505i. Díky stejnému rozlišení, kterým disponují levnější digitální fotoaparáty, se jeho budoucí uživatelé mohou těšit na fotografie v rozlišení až 1290 × 960 pixelů (fotografií pořízenou telefonem naleznete zde). V tomto rozlišení už má smysl fotografie nechat vyvolat i v digitálním fotolabu. Foťáček kromě vysokého rozlišení ohromí také svým 16násobným přiblížením – ovšem digitálním. Jako hledáček byl použit velký barevný displej. Ten na ploše s úhlopříčkou 2,2 palce dokáže zobrazit až 260 tisíc barev (přesněji 262 144).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Telefon bude k dispozici ve třech barevných variantách

Podle reakce japonských novinářů je hledáček barevnější a hlavně vetší než u digitálních fotoaparátů. Což můžeme považovat za velké plus. Na zadní straně, kde se nachází čočka foťáku, se také nachází i malý lesklý kroužek. Slouží jako zrcátko při focení vlastních podobizen. Klávesa pro focení je ukryta na pravém boku telefonu. 

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Dokonalá výbava s sebou přináší i jednu nepříjemnost. Tou je vyšší hmotnost. Novinka o velikosti 105 mm x 49 mm x 30 mm váží 145 gramů. Aby bylo možné fotografie s tak vysokým rozlišením rozumně ukládat, je telefon vybaven i slotem pro paměťové karty MemoryStick Duo. Trochu jsme pozapomněli na zvláštní konstrukci telefonu, která je v mnohém podobná té, která byla k vidění u mobilu Motorola V70. Klávesnice se zde také odkrývá vytočením vrchní části telefonu do boku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Čočka je chráněná krytem, který je nutné před focením odsunout

Pokud jste někdy viděli výklopnou anténu u komunikátoru od Nokie, dokážete si představit i tu u této novinky. Slouží pro zlepšení signálu v horších podmínkách. Skromné informace o novince se ještě zmiňují o přítomnosti IrDA portu, o novější technologii Bluetooth zdroje mlčí. Co však výrobce vyzdvihuje, je podpora vektorové animace Flash z dílny společnosti Macromedia. Telefon vydrží na příjmu až 400 hodin a hovořit s ním můžete až 145 minut.

Klepněte pro větší obrázek
Menu telefonu

Klepněte pro větší obrázek
Zoom v akci

Diskuze (39) Další článek: ICQ v mobilu: návod k použití

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Motorola V70, Son, Eri, Nov