Nový Bazar mobilů: využijte jej naplno

Přehlednější prostředí a mnoho pokročilých funkcí včetně RSS sledování. Přečtěte si návod, jak naplno využívat nový Bazar mobilů.
Kapitoly článku

Spustili jsme nový Bazar mobilů. Je přehlednější, rychlejší, modernější a mnohem propracovanější než ten, co jste mohli využívat na stránkách MobilManie doposud. Věříme, že si v inovované verzi udrží pověst největšího bazaru mobilních telefonů na českém internetu a ještě ji posílí. Ať už chcete telefon koupit nebo prodat, je pro vás důležitá adresa http://bazar.mobilmania.cz.

Bazar je službou určenou výhradně pro soukromé inzeráty týkající se tématu mobilních telefonů nebo navigací. Inzerenti jsou přitom naši zaregistrovaní čtenáři. V bazaru byste neměli najít žádné inzeráty firem, případně zastaváren, takové inzeráty jsou průběžně promazávány. Co do bazaru patří a co ne jasně definují jeho pravidla.

Chci koupit

Koupě mobilu na inzerát má výhodu především v nižší ceně. Často narazíte na nabídku zcela nového telefonu, který byl nevhodným dárkem nebo třeba nakoupen „navíc“ u příležitosti prodloužení smlouvy u operátora. Nové nebo zánovní telefony jsou zpravidla nabízeny i se zárukou a v kompletním balení. Starší telefony jsou pak nabízeny za ceny až několikanásobně nižší než původně v obchodě stály. Nakupování na inzerát má ale samozřejmě své nevýhody – nejprve musíte nabídku sledovat a výběr při konkrétních požadavcích zpravidla není velký. Z prodejce se také může vyklubat podvodník. Nepřehlédněte proto náš návod, jak dobře koupit mobil z druhé ruky.

1. hledání

Na úvodní stránce bazaru vždy uvidíte velkou tabulku s posledními inzeráty. V prvním sloupci je definováno, zda se jedná o nabídku či poptávku a může se zde objevit symbol protisměrných šipek. Tím inzerent naznačuje, že je ochoten přistoupit na výměnu za jiný typ telefonu. Kromě samotného titulku, ceny a kategorie inzerátu se hodí všímat i doplňkových informací uvedených drobným písmem. Hned z titulní strany uvidíte, zda je prodávající ze stejného regionu nebo v jakém stavu nabízený telefon je.

01.jpg
Titulní stránka Bazaru mobilů s velkou tabulkou s posledními inzeráty

V záhlaví tabulky můžete data prostřednictvím roletek rychle filtrovat. Pro vyhledání konkrétního zboží slouží vyhledávací políčko nad tabulkou. Pokud chcete své požadavky více konkretizovat, využijte rozšířené vyhledávání nabízející mnoho pokročilých voleb vyhledávání inzerátů.

03.jpg 04.jpg 05.jpg
Rychlé filtrování inzerátů • rychlé vyhledávání • seznam nalezených inzerátů

Při prohlížení inzerátů se nemusíte vracet vždy zpět na titulní stránku bazaru. Můžete využít odkazů na podobné inzeráty, které jsou zobrazeny v dolní části karty inzerátu. Odkazy vedou na inzeráty zařazené ve stejné kategorii.

06.jpg 08.jpg
Rozšířené vyhledávání • výsledky hledání

2. sledování

Pokud nenajdete nabídku podle svého očekávání, nezoufejte. Denně do bazarů přibývá mnoho nových inzerátů a tak se vyplatí nějaký čas počkat. Tu pravou nabídku však musíte v pravý čas zachytit, a proto se hodí Bazar mobilů pravidelně sledovat.

27.jpg
Bazar mobilů můžete kontrolovat na titulní stránce MobilManie

Nabídku můžete zběžně kontrolovat už na titulní stránce MobilManie, kde je zobrazen panel s posledními přidanými inzeráty. Nabídka se však velmi rychle mění a proto je vhodnější navštěvovat přímo stránku Bazaru mobilů. Nejefektivnějším způsobem sledování je však využití RSS kanálu. Pokud váš požadavek není nijak konkrétní, můžete sledovat všechny příspěvku nové inzeráty. Můžete si však jednoduchým výběrem z roletek nadefinovat vlastní RSS kanál, který bude sledovat pouze vybraný typ inzerátů z vybrané kategorie a zvoleného regionu.

24.jpg 25.jpg
Nastavení RSS kanálu pro sledování inzerátů

Kde RSS kanál najít a definovat? Hledejte známou oranžovou ikonku nahoře vpravo.

3. odpověď

Jakmile se vám nějaký inzerát zalíbí, můžete na něj obratem odpovědět. Příslušný odkaz najdete hned pod nadpisem inzerátu. Pod inzerátem se rázem objeví jednoduchý odpovědní formulář se třemi kolonkami pro vaše jméno, e-mailovou adresu a text odpovědi. Ta se odešle na e-mailovou adresu autora inzerátu a dále s ním můžete komunikovat prostřednictvím e-mailu.

16.jpg 
Odpovídání na inzerát

Pokud dáváte přednost veřejné diskuzi, klikněte na odkaz diskuze (v závorce je uveden počet příspěvků v diskuzi). Fórum je stejné jako u článků na MobilManii. Když inzerent do svého inzerátu uveřejní své telefonní číslo, je to zpravidla náznak, že na e-maily nebo diskusi nebude reagovat a očekává telefonickou domluvu s případnými zájemci. Když se inzerentovi chystáte nabídnout výměnou svůj mobil zkontrolujte si, zda možnost výměny zboží vůbec nabízí.

17.jpg 18.jpg
Diskuze k inzerátu

Rádi smlouváte? Pak před odpovědí na inzerát zkontrolujte doplňkové informace inzerátu uvedené na kartě úplně dole. Zde udávaný počet zobrazení inzerátu vám napoví, jaký je o nabídku zájem a zda lze očekávat, že aktivních zájemců bude víc. Počet úprav uvádí, kolikrát zadavatel svůj inzerát již změnil. Dá se očekávat, že se změna týkala ceny a o nabídku tedy není příliš zájem.

14.jpg
Tento inzerát si prohlédli zatím jen dva čtenáři a autor jej neopravoval

Témata článku: , Mobil, Jednoduchý formulář, Přesný název, Oficiální obrázek, MOBI, Nov, Internetová služba, Bazar