Nový Firefox přináší ty nejlepší funkce z počítačů také do mobilů

Firefox Daylight je aktualizace, která zásadně mění vzhledu i fungování populárního mobilního prohlížeče. Přesunula se URL lišta, přibyl noční režim a ještě větší důraz je kladen na zabezpečení, soukromí a rychlost prohlížeče. Oproti předchozí verzi sviští o 10 % rychleji.

Změn je tolik, že vám Firefox po prvním spuštění nabídne průvodce, který vám hned umožní novinky aktivovat, nebo nechat bez povšimnutí. Předně se jedná o přesunutí adresního řádku, který můžete mít nově při spodní části displeje. Proč? Protože na displejích s velkými úhlopříčkami na něj snáze dosáhnete. Zmizelo tlačítko zpět, naopak přibyla funkce Picture in Picture (PiP) a tmavý režim. Ten lze aktivovat ručně, nebo se vypíná a zapíná s celým operačním systémem.

Firefox Daylight v akci:

Sbírky umožní ukládat a organizovat weby pro pozdější návštěvy. Nejedná se ale o záložky. Sbírky by měly být krátkodobé a často upravované, kdežto záložky používáte napříč dlouhým časovým obdobím. Sbírky lze sdílet a v budoucnu mají umožnit spolupráci ve skupině.

Další zásadní novinkou je možnost instalovat doplňky od vývojářů třetích stran. Těch je zatím 10 a jsou Mozillou certifikované. Co se zabezpečení týče, Firefox vás umí chránit před trackery, které se pokoušejí zneužít vaše data z prohlížení. Na výběr je ze tří úrovní ochrany.

Aktualizace je už dostupná i na českém Google Play. Uživatelské recenze ale příliš radostně nevyznívají a aktualizaci hodnotí spíše jako zmatečnou.

Diskuze (11) Další článek: Manuál jako důkaz. iPad Air dostane moderní design a Touch ID na nezvyklém místě

Témata článku: Google Play, Mozilla, Firefox, Webový prohlížeč, Sbírka, Nejlepší funkce, Záložka, Počítač, Displej, Aktualizace, Picture in Picture, Mobil, Prohlížeč


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6