Nový Katalog mobilů je na stáncích

Dnes vychází zbrusu nový Katalog mobilů jaro/léto 2004. Obsahuje recenze a podrobné parametry všech mobilů, které jsou v současné době na trhu. Informuje také o chystaných novinkách. Tradičně o něj bývá velký zájem, s případnou koupí tedy rozhodně neváhejte.

Na stáncích se objevilo již třetí vydání Katalogu mobilů, rozsáhlé publikace, kterou vydáváme dvakrát ročně. Katalogu se dostalo oproti posledním vydáním několik vylepšení; věříme , že jsou všechny ku prospěchu. I přes větší rozsah (156 stran) jsme zachovali stejnou cenu 89 Kč (129 Sk).

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní část Katalogu tvoří pochopitelně recenze mobilních telefonů a informace o novinkách. V tomto vydání najdete informace o dvě stě pěti mobilech všech značek, které se vyskytují nebo v blízké době budou vyskytovat na českém trhu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Recenze jsou rozděleny do jedenácti kapitol, úvodní stránka každé kapitoly obsahuje přesný seznam všech popisovaných telefonů a důležité informace o distributorech a servisech, které se o telefony této značky starají.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Titulní strany jednotlivých sekcí

Do kapitoly Ostatní jsme zařadili několik telefonů, které mají v nabídce čeští operátoři a nezapadají do žádné z předchozích kapitol. Najdete tu například Sharp GX23 nebo zařízení T-Mobile MDA II a Eurotel DataPhone II.

Klepněte pro větší obrázek

V závěru každé sekce je určitý prostor věnován zajímavému originálnímu příslušenství. Rozsah není pevně stanoven, kde je příslušenství málo, stačila nám půlstránka, jinde jsme měli problém směstnat všechny zajímavosti na dvě strany. Naším cílem nebyl kompletní přehled veškerého příslušenství, spíše jsme vám chtěli ukázat, co všechno je k mobilům té které značky k dostání.

Klepněte pro větší obrázek

Zcela nová je sekce věnovaná novinkám. Snažili jsme se najít všechny zajímavé telefony, které výrobce pro nejbližší měsíce chystá. Je pravděpodobné, že s většinou z nich se setkáte v podzimním vydání Katalogu mobilů.

Klepněte pro větší obrázek

Každému podle zásluh

V Katalogu najdete celkem tři druhy recenzí mobilů. Nové telefony nebo telefony, které jsou stále velmi atraktivní, jsme zpracovali formou celostránkové recenze. Na tomto prostoru najdete vždy infobox, čelní pohled na telefon a množství detailů i displeje telefonu.

Klepněte pro větší obrázek

Starším telefonům nebo mobilům, které se od jiných telefonů liší jen v drobnostech, je vyhrazena polovina strany. V množství informací se příliš neliší od celostránkové recenze, ale najdete tam jen čelní pohled na telefon a praktický infobox.

Klepněte pro větší obrázek

Některé celostránkové recenze jsou navíc doplněny ilustračním obrázkem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Všechny typy recenzí obsahují některé standardní prvky, které vám pomohou získat o telefonu maximum informací. Předně je to zjednodušená verze infoboxu, do které jsme vybrali ty nejdůležitější parametry. Všechny parametry samozřejmě najdete ve velkém přehledu na zadních stranách Katalogu. Součástí infoboxu je krátké heslovité shrnutí kladů a záporů popisovaného telefonu. U každého mobilu také najdete tabulku, která informuje o tom, jaké originální příslušenství si můžete k danému modelu dokoupit.

Další užitečné informace

Katalog mobilů kromě obrovského množství recenzí obsahuje také další užitečné informace. Možná si ho kupujete proto, aby vám pomohl s výběrem nového telefonu. Pak je právě vám určena dvoustránka věnovaná nejlepším telefonům v různých kategoriích. Zajímá vás, který telefon je největší, který nejhezčí, který nejlevnější a podobně? To vše v Katalogu mobilů najdete.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Mobil už máte a sháníte na něj nové pouzdro nebo třeba bluetoothovou handsfree? Rozhodně nevynechejte sekci věnovanou neoriginálnímu příslušenství, to znamená tomu, které nedodává přímo výrobce mobilních telefonů. Na základě kladných ohlasů z minulého Katalogu jsme se rozhodli tuto část mírně vylepšit a značně rozšířit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Katalog by nebyl správným katalogem, kdyby neobsahoval rozsáhlý přehled všech možných i nemožných parametrů mobilních telefonů. V tomto vydání zabírá megalomansky pojatý přehled celých jednadvacet stránek, obsahuje celkem 16 581 parametr a najdete v něm i starší telefony, které v Katalogu podrobněji nerecenzujeme. Zvláštní přehled je věnován také komunikátorům.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Aby toho nebylo málo, najdete v Katalogu také slovníček použitých pojmů a pěkně pohromadě i kontakty na jednotlivé distributory, výrobce a servisy.

Zlepšili jsme, co se dalo

Přestože jsme oproti staršímu Katalogu zvýšili počet stran, telefonů i parametrů, rozhodli jsme se zachovat cenu. Toto na českém trhu stále unikátní dílo tak zakoupíte na stáncích s tiskem za cenu 89#Kč. Pokud jste využili možnosti výhodného Superpředplatného časopisu Mobility, dostanete Katalog poštou až domů.

Co je nového oproti Katalogu mobilů podzim/zima 2003? Samozřejmě přibylo mnoho nových telefonů a staré jsou buď úplně pryč, nebo už zabírají méně místa. Aktualizovali jsme všechny parametry, ceny a nabídku příslušenství. Nově jsme zavedli sekci s očekávanými novinkami a rozšířili stránky věnované neoriginálnímu příslušenství k telefonům. U všech celostránkových recenzí jsme výrazně zvýšili počet detailních fotografií a často přidali i fotografie z vestavěného fotoaparátu.

Dát dohromady takový Katalog mobilů vyžaduje neuvěřitelné množství mravenčí práce od všech členů redakce. Katalog ale děláme především pro vás, naše čtenáře. Pokud vás tedy napadá, co bychom mohli pro další vydání (připravované na podzim 2004) ještě změnit nebo vylepšit, určitě nám to napište do diskuze.

Diskuze (11) Další článek: Vyjádření Ministra informatiky k odvolání jednatelů Eurotelu

Témata článku: Ostatní, Eurotel Dataphone III, Sharp GX23, Katalog, STAN, Nové pouzdro, Katalog Mobilů, MOBI, Nov, Zjednodušená verze, Mobil, Kladný ohlas, Kat


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21