Nový ROG Phone dostane druhý pidi displej na záda. Bude ale spíše jen na efekt

Pomalu přichází čas na nástupce nejznámějšího a nejvýkonnějšího herního telefonu Asus ROG Phone 3. Loni tento model představil tchajwanský výrobce až během letních prázdnin, letos by premiéra mohla být v dřívějším termínu. Telefon už ve formě prototypu existuje a jeho podoba unikla na sociální síť Weibo.

Klepněte pro větší obrázek
Herní Asus odhaluje druhý malý displej na zádech | Zdroj: Weibo

Nový ROG Phone bude designově velmi podobný svému předchůdci, zachová si zhruba stejné tvary i rozměry a také dynamický design typický pro herní telefony. Jedné výraznější novinky se ale přece jen dočkáme – bude to druhý informační displej umístěný na záda zařízení. Z animovaného GIF obrázku to vypadá, že jeho hlavní funkcí budou hlavně grafické efekty a snad i nějaké základní notifikace.


Zadní strana nového herního mobilu od Asusu | Zdroj: Weibo

Jasno není ještě o přesném pojmenování telefonu. „Na řadě“ by byl ROG Phone 4, kvůli pověrčivosti v některých asijských zemích ale zřejmě bude čtyřka vynechána a přeskočí se na Asus ROG Phone 5. Po stránce výbavy se očekává procesor Snapdragon 888, displej s obnovovací frekvencí 144 Hz, baterii s kapacitou 6 000 mAh a rychlým 65W dobíjením. Vylepšen by měl být i trojitý fotoaparát, jeho přesné sestavení ale zatím neznáme.

Diskuze (1) Další článek: Motorola s obří baterií už je v prodeji. Nepodcenila ale ani ostatní parametry

Témata článku: Asus, Spekulace, Design, Snapdragon, Herní mobily, Druhý displej, ROG, Weibo, Efekt, Telefon, Displej, Letní prázdniny, DOS, Záda