Nový Sagem myX-32: levný a barevný

CeBIT 2004: Sagem by měl už brzy začít prodávat pohledný mobil pro nenáročné uživatele, tentokrát pod označením myX-32. Samozřejmostí je barevný displej, podpora multimediálních zpráv MMS a technologie GPRS.
Nový Sagem myX-32: levný a barevný

Letošní CeBIT již pomalu klepe na dveře a utajované novinky výrobců se neudržitelně tlačí na povrch. O chystaném chytrém telefonu Sagem s operačním systémem Microsoft jsme vás informovali formou bleskovky. Dnes nabízíme další kousek, tentokrát z opačného konce portfolia výrobce. Jednoduchý ale vybavený Sagem myX-32, který si leckoho získá svým vzhledem, velikostí paměti nebo příznivou cenu.

Hezky střižený kabát

Počínaje modelem Sagem myX-5 získaly všechny telefony výrobce snadno identifikovatelný vzhled a proto i novinku neomylně zařadíte do stáje francouzkého výrobce. Oblast okolo displeje je až na drobné výjimky stejná jako u předchozích modelů. Nejzajímavější části tak zůstává netradiční klávesnice, kde se designeři nejvíce vyřádili.

Základem úspěchu je dnes podpora multimédií a dostupná cena. Obě kritéria splňuje nový Sagem do puntíku. Základem všeho je poměrně velký barevný displej typu CSTN, který dokáže zobrazit dostačujících 4 096 barev. Přesné rozměry zatím nejsou známy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sagem myX-32

Nechybí podpora stále oblíbenějších multimediálních zpráv MMS a taky vícehlasé vyzvánění. V podání Sagemu obvykle titulované jako HiFi. Jedná se však pouze o 8hlasé melodie.

Java chybí

Silnou parketou novinky by měla být velikost sdílené paměti. Podle prvních informací pojme až 1500 záznamů telefonního seznamu. Pro textovky však vyhrazena nebude.

Vyjma podpory Java aplikací naleznete v telefonu vše potřebné. Wapový prohlížeč (1.2) a s ním související technologii GPRS třídy 8. Nebude chybět ani tradiční vybavení v podobě jednoduché kalkulačky či konvertoru jednotek. Milovníci her si rovněž přijdou na své.

Novinka by se měla prodávat za cenu nepřevyšující 150 euro, ale například v nabídce italského operátora TIM ji můžete zahlédnout již za 119 euro, tedy za méně než 4 tisíce korun.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Sagem myX-32
 • Síť: GSM 900/1800 MHz
 • Rozměry: 100 x 45 x 21 mm
 • Hmotnost: 89 g
 • Baterie: Li-Ion
 • Doba hovoru: 5 h
 • Pohotovostní doba: 340 h
 • Displej: 4 096 barev, CSTN
 • Telefonní seznam: až 1500 záznamů
 • Zprávy: SMS, EMS, MMS
 • Vyzvánění: polyfonní (8hlasé)
 • Další funkce a vlastnosti: wap 1.2, GPRS třídy 8, budík, konvertor jednotek, kalkulačka, hry
Diskuze (1) Další článek: Den před CeBITem: fotografie z výstaviště

Témata článku: Sagem, Nov, A/B, Dostupná cena, Nový Sagem, Bar


Určitě si přečtěte

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

RECENZE: Realme 6 – Tahle výbava za tyhle peníze? Konkurence by měla zpozornět

** Realme 6 je nejlevnější telefonem na trhu s 90Hz displejem ** S 30W adaptérem dokáže telefon dobít z nuly na sto do 60 minut ** Čtyři fotosnímače sice neumí zázraky, ale ostudu neudělají

Milan Měchura | 12

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15

RECENZE: Samsung Galaxy A31 – když chcete Galaxy A51 a současně ušetřit

RECENZE: Samsung Galaxy A31 – když chcete Galaxy A51 a současně ušetřit

** Letošní áčka od Samsungu začaly u třech základních modelů ** K nim se však brzy nabalily další, takže se v portfoliu začínáme ztrácet ** Galaxy A31 má hodně blízko ke Galaxy A41, má však lépe doladěný software

Martin Chroust | 16

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40