Nový Sagem myX-7: otec neznámý

Pokud se vám nelíbí vzhled modelu myX-6, možná budete mile překvapeni. Novinka od Sagemu má nejen nový design, ale také nabídku funkcí, ve které konečně nechybí Java. Barevný TFT displej i fotoaparát zůstal.
Nový Sagem myX-7: otec neznámý

Fádní šestka

Každý nový model francouzské značky Sagem dokáže příjemně překvapit. Při pohledu do nedávné minulosti uživatele asi nejvíce zaujal model Sagem myX-6, který byl výborně vybavený, ale vzhledově poměrně fádní. Navíc uživatelé žádali spíše podporu aplikací v jazyce Java než nevyužitelný herní systém In-Fusio.

Výrobce neotálel a do distribučních kanálů vybraných operátorů nasadil Sagem myX-65. Šlo o inovovaný model myX-6, avšak s podporou Javy a s mnohem výraznějším designem.

Podle posledních informací z internetu se kvapem blíží doba, kdy si i vy budete moci oficiálně koupit Sagem s podporou Javy. Do obchodů by se měl v průběhu roku (dostupné informace nespecifikují přesnější termín) dostat nový model s označením myX-7. Nečekejte však zásadní změny, nový model spíše řeší pár nedostatků u modelu myX-6.  

Sedmička v hezčím kabátě

Na rozdíl od předchozího cihlovitého modelu se novinka představí v mnohem zajímavějším kabátě. Tradiční rysy telefonů Sagem si však zachovává, zůstává i klávesnice s prohnutými liniemi, u které se můžete těšit na stejný počet kláves jako dříve.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: www.worldgsm.org

Už předchozímu modelu byla vytýkána vyšší hmotnost a té se nezbavíte ani u novinky, která má podobné rozměry. Displej by měl zůstat také stejný, s podporou 65 tisíc barev v kvalitě TFT. V zadní části bude opět číhat vestavěný foťáček produkující fotografie až do velikosti 640 x 480 bodů. Doufejme, že bude přítomen i povedený digitální zoom.

S foťáčkem jsou spojeny multimediální zprávy MMS. Kromě nich telefon umí také EMS zprávy i klasické zprávy SMS. O velikosti paměti, do které byste je mohli uložit, se dostupné informace bohužel nezmiňují. Ve vícepoložkovém telefonním seznamu je vyhrazeno až 300 míst pro kontakty. 

Konečně Java

Telefony značky Sagem se od konkurence vždy odlišovaly svérázným vyzváněním. Novinka se chlubí až čtyřicetihlasým vyzváněním. Nejvíce však potěší podpora aplikací v jazyce Java a kvalitní GPRS třídy 10. Komunikační schopnosti telefonu ještě rozšiřuje infraport na straně telefonu. Praktický je také hlasový záznamník, který pojme až 30 sekund záznamu. Nebude chybět ani několik připravených her.

Jakmile bude známa cena a přesný termín uvedení telefonu na trh, budeme vás informovat.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Sagem myX-7
 • Síť: 900/1 800/1 900 MHz
 • Rozměry: 110 x 46 x 22 mm
 • Hmotnost: 106 g
 • Displej: 128 x 160 bodů, 12 řádků, TFT, 65 tisíc barev
 • Baterie: Li-Ion
 • Pohotovostní doba: 240 h
 • Doba hovoru: 4 h
 • Foťáček: ano (640 x 480 bodů)
 • Vyzvánění: polyfonní (40hlasé)
 • Paměť: 300 kontaktů po 9 záznamech
 • Konektivita: GPRS třídy 10 (4+1/3+2), infraport
 • Další funkce a vlastnosti: hlasitý odposlech, MMS, EMS, JAVA, wap 1.2.1, diktafon (30 s), stopky, převodník měn, 2 hry
Diskuze (18) Další článek: Příští týden nové Motoroly, za čtrnáct dnů Siemensy

Témata článku: Sagem, Sagem myX-6, Sagem myX-7, Nov, Nový Sagem, OtecSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace