Nový Samsung SPH-M400 přijímá i televizi

Chytrý telefon se systémem PocketPC překvapí nejen GPS satelitní navigací, ale také podporou rychlých datových přenosů či televizním tunerem.
Nový Samsung SPH-M400 přijímá i televizi

Chytrých telefonů založených na platformě PocketPC neustále přibývá. Stejně tak ale přibývá a přístrojů postavených na konkurenční platformě PalmOS. Není tedy mnoho výrobců, kteří by aktivně vyvíjeli a drželi ve své nabídce přístroje s oběma operačními systémy. Jedním z nichž je však korejský Samsung, který kromě PalmOS smartphonů představil také nový vybavený přístroj s operačním systémem Microsoftu.

Klepněte pro větší obrázekModel SPH-M400 již na první pohled evokuje dojem plnohodnotného kapesního počítače, kterému je daleko více podoben než běžnému mobilnímu telefonu. Že jde o mobilní zařízení však záhy prozradí klacík externí antény, která však celkově až příliš hranatý vzhled nikterak neruší – snad naopak. Skvělou podporu multimediálních funkční prozrazuje oko digitálního fotoaparátu krčící se v levém horním rohu nad displejem.

Displej je aktivní TFT barevný, disponuje běžným PocketPC rozlišením 240 x 320 obrazových bodů a dokáže zobrazit barvičky vybrané z palety čítající více než šedesát pět tisíc odstínů. Displej je samozřejmě dotykový a jeho prostřednictvím se celé zařízení také ovládá – hardwarová tlačítka pod displejem totiž slouží pouze pro příjem či odmítnutí hovoru, k pohybu v menu či k rychlému spouštění jedné ze tří přednastavených aplikací.

O dostatečnou svižnost systému i aplikací se stará Intel Xscale procesor taktovaný na poměrně slušných čtyři sta megahertz. Procesoru sekunduje šedesát čtyři megabajtů rychlé operační paměti – stejné množství ROM paměti je pak k dispozici operačnímu systému.

Komunikační možnosti jsou reprezentovány především vestavěným modulem mobilního telefonu. Ten však k naší smůle nepracuje v evropských GSM sítích – podporuje totiž pouze CDMA 2000 1x EvDO, kterou prozatím najdete pouze v jižní Korei – zde ovšem dokáže přenášet mobilní data rychlostí dosahující až 2.4 Mb za sekundu. Prozatím se pouze spekuluje o GSM/GPRS verzi, osobně se však k tomuto klonu stavím mírně skepticky.

To však ještě není vše – podle dostupných informací má tento model obsahovat také GPS satelitní přijímač, televizní tuner a sloty pro rozšiřující SD karty s podporou komunikačních funkční.

V každém případě je Samsung SPH-M400 zajímavé zařízení, které sice ničím nevybočuje z řady, ale u kterého najdeme pár drobností, které bychom u konkurenčních zařízení hledali jen stěží.

Ve zkratce:

  • Sítě: CDMA 2000 1x EvDO
  • Rozměry: 172 x 71 x 18.2 milimetrů
  • Hmotnost: 200g
  • Procesor: Intel XScale PXA-250 (400 MHz)
  • Operační systém: Pocket PC 2002 Phone Edition
  • Operační paměť: 64 MB
  • Displej: TFT LCD - 65.536 barev, 240 x 320 bodů
  • Porty: USB, RS-232, IrDA port
  • Další funkce: Rozpoznávání hlasu, SD slot, TV tuner, GPS satelitní navigace
Diskuze (5) Další článek: Ceny mobilů Eurotelu

Témata článku: Samsung, Smartphony, Windows, Software pro mobily, Evropský gsm, Nov, Nový samsung, Sam, SmulePozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

**QHD+ displej se 120Hz frekvencí patří k nejlepším na trhu **Když telefonu dojde šťava, oceníte 55W (50W bezdrátové) dobíjení **Při hraní her či delším natáčení 4K s telefonem i (ne)příjemně vytopíte

Milan Měchura
Bezdrátové nabíjeníVlajková loďRecenze
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Tip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft