Nový Siemens CC75 naživo: chladně ostrý papírek

Dostali jsme do rukou nový Siemens CC75, který se chystá vzít střední třídu útokem. Konkurenty nejprve rozrazí hliníkovým tělem a pak je možná i pořeže – je tenký jako žádný jiný telefon značky. Jen musí doufat, že nedojde na test rozumových schopností. Telefon na videu!
Nový Siemens CC75 naživo: chladně ostrý papírek
Kapitoly článku

Siemens minulý týden ve čtvrtek představil dva nové modely střední třídy. Opravdu malý vysouvák CF110 jsme vám představili v prvním pohledu a pak i v samostatném živém vyzkoušení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oba představené telefony vedle sebe

První bude hliník

Nejdříve by se na náš trh měl dostat druhý představený nováček, telefon klasické konstrukce s označením CC75. Nejzajímavější je jeho konstrukce. Na výšku má 111, do šířky pak 44 milimetrů. Nejútlejší je ale v bocích, jeho tloušťka dosáhla výborných 12,6 milimetru. To je dokonce méně, než kolik má Razr V3, dosavadní král tenkosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens CC75 na oficiálních fotografiích

Tip: Motorolu Razr V3 jsme včera rozebrali, podívejte se, jak se i do tak sporého těla vejde všechna elektronika.

Při svém uvedení na trh se ale nový Siemens zřejmě neohřeje na výsluní tenkých mobilů dlouho. Život by mu ve stejné době měly ztížit nové Motoroly střední třídy, které budou mít tloušťku jen 11 milimetrů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hranatý a velmi tenký

Povrch Siemensu CC75 je z velké části vyroben z hliníku. Zadní strana jen do dvou třetin, kryt antény s mřížkou reproduktoru je plastový. Shora je pak hliníkové jen orámování telefonu. Největší část horní strany je vyrobena z průhledného plastu, který plní funkci sklíčka displeje a rozlévá se i mezi klávesy. Nejsou tu tedy žádná příčná dělení a CC75 díky tomu vypadá velmi elegantně.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka telefonu ze všech stran (AVI, kodek DivX 5.2, velikost 2 MB)

Pěkný, ale malý

Displej má rozměry jen 26 × 32 milimetrů a na placatém těle tak působí drobným dojmem. Jeho zobrazovací schopnosti ale nejsou vůbec špatné, jas i kontrast jsou na výborné úrovni. Zvládne rozlišení 128 × 160 obrazových bodů a jde o aktivní TFT.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej je dobrý, ale příliš malý

Klávesnice je přísně rovná, všude pravý úhel. Tlačítka jsou od sebe oddělena dostatečnými mezerami, takže je snadno a přesně nahmatáte. Píše se na nich dobře. Stejně kvalitně je vyřešen hlavní ovládací prvek – čtyřsměrná klávesa spojená do čtverečku. Ovládá se jistě, jen mohla být celá větších rozměrů; potvrzovací střed je pro některá bříška prstů až příliš malý.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice je strohá, ale svůj účel plní bez výhrad

Škoda, že u zkoušené verze nebylo hlavní tlačítko plně funkční. Středem se nedalo potvrzovat. Ale to se snad do zahájení prodeje spraví. Musíme pochválit podsvětlení celé klávesnice. Je rovnoměrně, silné a má příjemný modrobílý odstín. Na bocích telefonu jsou ještě další klávesy – na levé straně kolébka hlasitosti a napravo pak tlačítko pro aktivaci hlasového ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podsvětlení klávesnice • displej ve tmě

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na bocích telefonu nechybí další ovládací tlačítka

Nabídka telefonu je jiná, než na jakou jsme u telefonů německého výrobce zvyklí. Je možné, že v ní má prsty již někdo jiný, snad Benq. Některé displeje jsme vyfotili, grafické ztvárnění je ale třeba brát s rezervou – telefon byl v betaverzi.

 
Nabídka

Ještě nevíme, jak se bude chovat

Některé podstatné složky menu jako třeba kalendář anebo budík zkušební firmware ještě neobsahoval. Také vyzvánění se čtyřiceti hlasy zůstane zatím bez hodnocení, protože hlasitost se i při nastavení na maximum nikterak nezvýšila a vyzvánění zůstalo neposlouchatelně tiché.

 
Hlavní obrazovka s různými motivy

Zatím si tak u výčtu výbavy budeme muset vystačit s dostupnou specifikací. Vnitřní paměť bude mít kapacitu 3 MB, což je dostačující. Bude totiž chybět fotoaparát anebo přehrávání MP3 souborů, větší paměť by byla zbytečná. S okolím půjde komunikovat kromě datového kabelu i přes infraport. Pro připojení k internetu je přichystána podpora GPRS třídy 10 nebo CSD.

 
Ukázka displejů z nabídky betaverze firmwaru

I když jsme nemohli zatím vyzkoušet funkce telefonu, již teď je jasné, že si najde spokojené uživatele. Podobně jako u druhého představeného CF110 půjde u CC75 totiž o styl, a ten se podařilo hliníkovému mobilu naplnit ještě o něco lépe než vysouváku. Použitý materiál je v dané cenové třídě výjimka, novinka působí naživo velmi vkusným a hodnotným dojmem.

Vypadá na víc

Jako klad zatím hodnotíme konstrukční zpracování, extrémně malou tloušťku telefonu a dobré vlastnosti displeje. Ceníme si i kvalitního podsvětlení klávesnice a naplnění pojmu „stylový telefon“. Nedobrým dojmem na nás zapůsobily pomalé reakce telefonu (nemusí být u finální verze firmwaru) a malé rozměry displeje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Siemens CC75 by se měl v Čechách objevit na podzim, konkrétně v říjnu tohoto roku. Doporučená cena je stanovena na 5 600 korun. A platí u něj to samé, co jsme napsali o CF110 – ti, kterým jde především o styl a využijí jen základní funkce telefonu, tedy volání a psaní zpráv, budou s CC75 nadmíru spokojeni. Pro ně bude investice stát za to a jejich nového společníka ohodnotí okolí často na dražší záležitost, než jakou ve skutečnosti je. Uživatelé prahnoucí po mobilu nabitém funkcemi nechť odvrátí zraky jinam.


Siemens CC75 ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 111 × 44 × 12,6 mm, 80 g
  • konstrukce: klasická
  • barevné provedení: hliníkově stříbrná
  • pásma: 900, 1 800, 1 900 MHz
  • displej: aktivní TFT, 65 tisíc barev, rozlišení 128 × 160 obrazových bodů
  • vyzvánění: polyfonie se 40 hlasy
  • paměť: 3 MB vnitřní paměti, bez slotu pro paměťové karty
  • datová výměna: Infraport, USB datový kabel
  • připojení k internetu: GPRS třídy 10, CSD
  • výdrž na jedno nabití: 270 hodin v pohotovosti, 210 minut při hovoru

Tip: Podrobné parametry k Siemensu CC75 naleznete v katalogu mobilů.


Ve druhé kapitole najdete fotogalerii, ve které naleznete obrázky z článku spolu s některými doposud nepublikovanými snímky

Témata článku: Siemens, CC, Motorola Razr, Motorola Razr V3, Siemens CC75, Nov, Kvalitní podsvětlení, Pravý úhel, Papír, Chlad


Určitě si přečtěte

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21