Nový Siemens CX65: fešák s velkou pamětí

Siemens CX65 je telefon střední třídy, který nabízí digitální fotoaparát a velký displej s 65 tisíc barvami. Design mobilu je velmi zdařilý. Největší zbraní bude paměť o kapacitě 11 MB.

Siemens dnes v Madridu představil dva nové mobilní telefony. Pro nás nejzajímavější je model pod označením CX65. Jedná se o protnutí další číselné řady. Co si můžeme pod označením CX65 představit? Je to jednoduché, jde o telefon střední třídy s integrovaným fotoaparátem, který podle našeho názoru půjde po stopách modelů M55 a MC60. Pravděpodobně se nebude snažit o mety nejvyšší, o to se bude snažit model S65 (nástupce S55), který má být v nejbližších týdnech také představen. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Luxus pro každého

Jak už vzhled novinky napovídá, Siemens CX65 bude chtít zaujmout uživatele s dobrým vkusem. Design mobilu je velmi uhlazený a celkově pohledný. Tvar telefonu přebírá několik prvků z dřívějších Siemensů, telefon ovšem působí nově a neotřele. Barevná kombinace je elegantní a nekonfliktní, přístroj si budete moci vzít do divadla i na fotbal. Telefon je tedy univerzální a bude se jistě všeobecně líbit. Jeho rozměry jsou 108 x 46 x 18 mm, hmotnost 90 gramů. Není to žádný prcek, ale přesto dobře padne do ruky.

Ovládání bylo svěřeno dvojici funkčních kláves, které doplňuje typický zelený a červený telefonek. Pro pohyb do stran je k dispozici pětisměrný joystick. Tvar klávesnice je tradiční, směrem dolů se postupně zužuje, psaní by mělo být rychlé a přesné. To si ale vyzkoušíme až později, telefony si za chvíli osaháme a ještě dnes večer vám přineseme první dojmy. Klávesnice zaujme dvojbarevným provedením.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jedenáct megabajtů paměti

Velkou část telefonu zabírá barevný displej, který se pyšní rozlišením 132 x 176 bodů. Displej má 65 tisíc barev a dokáže zobrazit až devět řádků textu. Na zadní straně nalezneme čočku digitálního fotoaparátu (VGA), který dokáže kromě snímků o maximálním rozlišení 640 x 480 pixelů pořizovat i krátké videosekvence (maximálně 9 snímků/s). Nabízí dokonce i blesk (pouze jako příslušenství). Své výtvory můžete posílat prostřednictvím multimediálních zpráv MMS. Pro datové přenosy je k dispozici GPRS třídy 10 (4+2). Velmi překvapivý je údaj o velikosti sdílené paměti, ta má celkem 11 MB, za což Siemensu dáváme červenou jedničku!

Telefon je triální (GSM 900/1 800/1 900 MHz) a podle výrobce vydrží 250 hodin v pohotovosti a 300 minut při hovoru. Standardní baterie je typu Li-Ion s kapacitou 750 mAh. Doba nabití se pohybuje okolo dvou hodin. Mobilu dále nechybí Java, e-mailový klient, 40hlasé vyzvánění a wap ve verzi 2.0. S počítačem dokáže mobil komunikovat prostřednictvím kabelu nebo infraportu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefon se bude dodávat v barvě „Cool Silver“ a na trhu se objeví v druhém čtvrtletí tohoto roku. Večer vám přineseme článek s prvními dojmy a živé fotografie. Siemens také zveřejnil několik ukázkových videí, ty si můžete prohlédnout na tomto místě.

Kompletní fotogalerii nového Siemensu CX65 naleznete na webu SiemensMania.

Přečtěte si článek o další dnešní novince - Siemens CF62.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Siemens CX65 
 • Síť: 900/1 800/1 900 MHz
 • Rozměry: 108 x 46 x 18 mm
 • Hmotnost: 90 g
 • Displej: 132 x 176 pixelů, 9 řádků, 65 tisíc barev
 • Baterie: Li-Ion 750 mAh 
 • Pohotovostní doba: 250 h
 • Doba hovoru: 5 h
 • Fotoaparát: ano
 • Vyzvánění: polyfonní, 40 hlasů
 • Paměť: sdílená 11 MB 
 • Konektivita: GPRS třídy 10 (4+2), infraport, kabel 
 • Další funkce a vlastnosti: SMS, MMS, Java, wap 2.0, e-mailový klient, 3D hry
 • Dostupnost: 2Q 2004
Diskuze (107) Další článek: Go, Oskarta a Twist: jedeme do zahraničí

Témata článku: Siemens, Siemens CF62, Siemens CX65, F +, Fešák, Nov