Nový Siemens S65 - jeden z nejlepších

CeBIT 2004: Nástupce Siemensu S55 je na světě. Nový model S65 vypadá opravdu luxusně. Ve výbavě najdeme integrovaný fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelu, aktivní displej s pětašedesáti tisíci barvami a podporu paměťových karet.
Nový Siemens S65 - jeden z nejlepších
Siemens právě představil na CeBITu 2004 tři nové mobilní telefony. Jak jsme avizovali již dříve, jsou to modely C65, M65 a S65. Z označení jasně vyplývá, o jaké telefony se jedná.

Siemens C65 spadá do levnější kategorie, nabízí ovšem digitální fotoaparát a kvalitní barevný displej. Siemens M65 je nástupcem modelu M45, je to odolný telefon s velmi bohatou výbavou - píšeme o něm zde. Největší pozornost si zaslouží Siemens S65, který nahradí model S55 a stane se tak vlajkovou lodí německého výrobce – pokud nepočítáme chytrý telefon SX1. V dnešním vydání vám dokonce nabízíme první dojmy a živé fotografie nových modelů, nenechte si to ujít.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální fotografie Siemensu S65

Hranatější a luxusnější

Doba oválných Siemensů je pryč, dnes jsou moderní hranaté křivky, což můžeme pozorovat třeba i u modelů Sony Ericssonu. Podobně je to také s barvou, stříbrná je čím dál častěji doplňována tmavými odstíny, v tomto případě černými. Siemens S65 vypadá opravdu luxusně, což umocňuje i chromovaná mřížka reproduktoru. Ovládá se pětisměrným joystickem, pod ním nalezneme tlačítko, které má pevně nadefinovanou funkci. Mohlo by sloužit třeba k přístupu na wap.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Novinka má příjemný tvar, ale oproti předchůdci (Siemensu S55) je o něco větší. Zatímco rozměry S55 jsou 101 x 42 x 18 mm při hmotnosti 85 gramů, nový Siemens S65 má 109 x 48 x 18 mm a váží 98 gramů. To snad nikomu nebude vadit, bohatá výbava jistě všechno vynahradí.

Fotoaparát s velkým „F“

V "eskovém" Siemensu se konečně objevil digitální fotoaparát, a ne ledajaký. Jeho rozlišení je rovnou 1,3 megapixelu a zvládá nahrávat i video ve formátu MPEG4 (maximálně 15 snímků/sec). Maximální rozlišení pořizovaných snímků je 1280 x 960 bodů, u videa potom 176 x 144 bodů. Podobné rozlišení logicky nabízí i barevný displej, který je aktivní (TFT) a dokáže zobrazit pětašedesát tisíc barev. V souvislosti s fotoaparátem zmíním také možnost připojit externí blesk, který bude nabízen jako příslušenství. Fotoaparát nabídne čtyřnásobné přiblížení. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Siemens S65 je triální telefon, podporuje tedy GSM na frekvencích 900, 1 800 a 1 900 MHz. Nesmí chybět podpora MMS a e-mailového klienta (POP3, IMAP, SMTP). Výrobce zmiňuje také přítomnost instant messagingu (IM). S počítačem bude telefon komunikovat prostřednictvím infraportu, kabelu nebo Bluetooth. Ve výbavě nalezneme slot na paměťové karty MMC, v základu bude k dispozici 32 MB. O zábavu se postará Java a čtyřicetihlasé polyfonní melodie, podporu MP3 ani FM rádio výrobce neuvádí, což je docela škoda. Rychlost GPRS je celkem tradiční, na 4+2 timesloty (třída 10) jsme si už u Siemensu zvykli. Wapový prohlížeč je ve verzi 2.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Počkáme si do léta

Pravý manažerský telefon se neobejde bez kalendáře, úkolovníku, poznámek ani možnosti synchronizace s Outlookem - tohle všechno Siemens S65 nabízí. Telefonní seznam pojme 1 000 kontaktů, což je o polovinu víc, než zvládne starší S55. Akumulátor je typu Li-Ion o kapacitě 750 mAh. Podle výrobce vydrží 250 hodin v pohotovosti, 6 hodin při hovoru a nabíjí se přibližně dvě hodiny. Siemens S65 se v prodeji objeví na přelomu července a srpna. Cena modelu se bude pohybovat okolo 14 000 Kč.

Ve vydání dále naleznete první dojmy a živé fotky nových Siemensů. Nevynechejte také článek o Siemensu M65.

Diskuze (77) Další článek: Nový Sagem myX-32: levný a barevný

Témata článku: Siemens, Siemens C65, Siemens M65, Siemens S65, Nov


Určitě si přečtěte