Nový Siemens ST60 má Javu a videa

Německý Siemens včera oficiálně představil svůj nový model ST60. Jedná se o modernizovaný ST55, který se prodává u T-Mobilu. Výbavou je ale rozhodně bohatší. Navíc si ho budete moct koupit i volně.
Nový Siemens ST60 má Javu a videa

Lehký facelift

Siemens ST60 je logickým pokračovatelem modelu ST55, který se už několik měsíců prodává v síti T-Mobile. Nejedná se o nic převratného, původní kousek byl spíše jen modernizován. Nové funkce nalezneme hlavně uvnitř, vnější design zůstal takřka stejný. Viditelnou změnou je použití šedých prvků okolo klávesnice a na bocích přístroje. Mluvilo se také o jiných barvách, zatím to ale vypadá na šedou.

Rozměry modelu ST60 byly rovněž zachovány, stejně tak i hmotnost. Konkrétní čísla jsou 99 mm x 47 mm x 22 mm. Hmotností okolo 87 gramů Siemens vaši kapsu nezatíží. On to vlastně ani tak Siemens úplně není, jeho rodištěm je podobně jako u předchůdce Taiwan. To jde ostatně zpozorovat i na vnějším kabátku, který moc tradičně nevypadá. Chci říct, že telefon už na první pohled říká, že není "čistokrevným" Siemensem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens ST60 má lehký nádech do šeda

Co je nového

Zatímco Siemens ST55 byl určen speciálně pro operátora T-Mobile, novinka ST60 se pravděpodobně objeví i ve volném prodeji. Mezi jeden z největších nedostatků minulého modelu patřila absence Javy, u ST60 byla implementována verze MIDP 2.0

Další novinkou je možnost nahrávání a přehrávání videosekvencí ve formátu MPEG4 nebo 3GPP, a to v počtu šesti snímků za sekundu. Digitální fotoaparát zůstal, k dispozici máme tři druhy rozlišení (640 x 480, 320 x 240 a 160 x 120). Tvůrčí výsledky pak může vylepšit čtyřnásobný zoom. Nově je také přítomen wap ve verzi 2.0.

Ostřílené funkce

Za velmi povedený byl už v případě ST55 považován TFT displej s podporou 65 000 barev. S tím souvisí také přítomnost SMS, EMS a MMS zpráv. Ve výbavě také nalezneme e-mailový prohlížeč nebo slovník T9. Dynamicky přidělovaná paměť má mít kapacitu okolo 5 MB. Rychlá data GPRS jsou ve verzi 4+2 (třída 10). K počítači přípojíte telefon pouze přes kabel - infračervený port ani Bluetooth nehledejte.

Mobil je také vybaven polyfonním 40hlasým vyzváněním, mezi podporované formáty melodií patří WAV, MMF, iMelody, SMAF, SPMID a MIDI. Organizace času a synchronizace dat se děje ve spolupráci s MS Outlook, v telefonu nalezneme jak kalendář, úkolovník, e-mailový klient či upomínky, tak budík, stopky nebo převodník měn. Nebude chybět ani hlasové ovládaní, hlasové vytáčení, diktafon nebo hlasité handsfree. Telefon má Li-Ion baterii o kapacitě 750 mAh, podle výrobce s ní vydrží skoro šest dnů v pohotovosti, podle našich zkušeností budete rádi za čtyři.

Lepší, ale jiný

Siemens ST60 přichází v omlazené nabídce a přináší funkce, které nám tolik chyběly u modelu ST55. Za velmi důležitý aspekt považuji možnost jeho zakoupení mimo nabídku T-Mobilu. Přijdou si tedy na své i ostatní zájemci. Věrné fanoušky německé značky však musím upozornit, že řada ST55/ST60 toho nemá s tradičními Siemensy moc společného. Siemens ST60 se v Evropě začne prodávat už tento měsíc.

Diskuze (23) Další článek: Ceny předplacených sad Go a Twist na příští týden

Témata článku: Siemens, Siemens ST55, Siemens ST60, Nov


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40