Nový Sony Ericsson K630i: probudí závist

Konečně data bez kompromisů: EDGE, UMTS a dokonce HSDPA v malém atraktivním telefonu za příznivou cenu.

Sony Ericsson dnes představil nový model K630i. Jak už číslo napovídá, navazuje na úspěšné 3G telefony K600i a K610i. Základní koncepce telefonu zůstává zachována – dobře vybavený telefon klasické konstrukce s podporou sítí třetí generace za poměrně příznivou cenu.

EDGE vedle UMTS a dokonce HSDPA

Novinka bude k dispozici ve dvou barevných verzích – černá Quick Black a specifická Havana Gold. Design není nijak výstřední a hodí se k charakteru telefonu. Klávesnice je účelně navržena a tlačítka vypadají dostatečně velká a pohodlná.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Sony Ericsson K630i v černé

Rozměry přístroje jsou 103 × 47 × 15,5 mm a hmotnost 97 g, což je běžný průměr. V dnešní době však působí již trochu zastarale displej s rozlišením 176 × 220 bodů. Telefonu by více slušelo klasické QVGA.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Kubánská varianta

Modely K600i a K610i se chlubí podporou sítí třetí generace, ale postrádají u nás daleko rozšířenější EDGE. Novinka už nejde cestou kompromisů a nabízí kromě klasického GPRS a datových přenosů v síti UMTS i EDGE, navíc i nejrychlejší mobilní datové přenosy HSDPA.

Česku se vyhne

Nebyl by to Sony Ericsson, aby nenabídl pořádnou porci zábavných funkcí. Základem je 2Mpx fotoaparát, přehrávač hudby, rádio s RDS a možnost přehrávání videa. Samozřejmostí je také velký adresář a organizér s možností synchronizace, v telefonu je připraveno nastavení pro Microsoft Exchange ActiveSync.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson K630i je celkem nenápadný telefon, který toho nepřináší oproti ostatním modelům moc nového. Je to ale šikovný a designově atraktivní telefon s rozšířenými datovými možnostmi, který si své zákazníky najde. Hledat ale bude různě po světě, jenom ne u nás. České zastoupení Sony Ericssonu krátce po představení telefonu oznámilo, že se tento model nebude nabízet v ČR. Ale ještě není nic ztraceno. Téměř identický telefon s označením V640i se bude nabízet u Vodafonu a pravděpodobně i u toho českého.

Sony Ericsson K630i ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 103 × 47 × 15,5 mm, 97 g
  • sítě a datové přenosy: GSM/UMTS, GPRS/EDGE/HSDPA
  • paměť: 32 MB + slot pro paměťové karty M2 (256MB v balení)
  • displej: aktivní TFT, rozlišení 176 × 220 bodů, 262 tisíc barev
  • fotoaparát: rozlišení 2 Mpx, bez AF
  • multimédia: přehrávač hudby a videa, FM rádio s RDS, Track ID
  • konektivita: Bluetooth (A2DP), USB (Fast-port)
  • kancelářské funkce: adresář a organizér se synchronizací, e-mail, podpora Microsoft Exchange, webový prohlížeč NetFront, RSS čtečka, kalkulačka, stopky, poznámky a další...
Diskuze (35) Další článek: Tajné: Motorola chystá 8Mpx fotomobil a další lahůdky

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson K630i, Son, Eri, Nov, Běžný průměr, Základní koncepce


Určitě si přečtěte