Nový tarif T-Mobile e80: starejte se a neplaťte

T-Mobile minulý týden představil tarif, který se velmi podobá Oskarově nabídce Po svém. Princip je jednoduchý. Za to, že se o sebe postaráte sami bez volání na infolinku, získáte volné SMS a minuty zdarma. Jaké jsou podmínky pro používání? Kdy se služba vyplatí?
Nový tarif T-Mobile e80: starejte se a neplaťte
O tom, že se T-Mobile chystá spustit podobnou službu, jako před nedávnem Oskar se šuškalo už dříve. Z oficiálních zdrojů jsme měli potvrzeno, že se nejpozději do června objeví na trhu. I přesto je její čtvrteční uvedení trochu překvapení vzhledem k tomu, jak to u operátorů s plněním termínů často vypadá. Pojďme se tedy podívat, co s sebou nový tarif e80, který bude možno už od zítřejšího dne aktivovat, přináší.

Jak to tedy je

Společně s příchodem paušálního tarifu e80 jsou důležité i aktualizace služeb na domovských stránkách a portálu t-zones, konkrétně v sekcích Internetový obchodMůj T-Mobile. Všechno jde totiž ruku v ruce spolu a jedna služba doplňuje druhou.

Mobilní operátoři se snaží, aby si zákazníci co nejvíc věcí udělali sami a příliš „neotravovali“ pracovníky na infolinkách. Takové živé řešení problémů je totiž dosti drahé. Lepší je, když si svůj účet ovládáte přímo přes internet. Důkazem nejsou jen Oskarovy odhalené pupíky, ale také možnosti, které operátoři v případě samostatné práce s účtem zákazníkovi dávají.

Jestliže se zákazník T-Mobilu rozhodne osamostatnit, odpustí si hovory na živé infolince a papírové měsíční vyúčtování pohodlně poštou až do schránky, dostane od svého operátora k osmdesáti volným minutám další jednotky zdarma. Pravidelné vyúčtování, o němž bude každý zákazník informován textovou SMS, pak najde vždy na konci účtovacího období na internetu v sekci Můj T-Mobile.

Pokud byste řešili opravdu závažný problém a bez infolinky se neobešli, za jeden hovor si připlatíte cenu 35,70 Kč. Informaci sice nemáme oficiálně potvrzenu, ale ani T-Mobilu by se neměla vyhnout výjimka v podobě několika ze zákona daných služeb, které je operátor nucen poskytovat zdarma. Jde např. o odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů pro marketingové a obchodní účely, žádost o nezasílání obchodních sdělení, hlášení poruch v rámci telekomunikační sítě, žádost o nezveřejnění v telefonním seznamu.

Ve srovnání se zlevněným voláním z většiny Oskarových tarifů je však nabídka T-Mobilu relativně chudá. Možnost aktivace pouze jediného zvýhodněného tarifu se totiž netýká většiny uživatelů, jako tomu bylo u „Po svém,“ ale pouze specifických skupin.

Mohu i já

Tarif e80 je podle tiskové zprávy určen „zákazníkům z řad občanů a malých firem“. Jedná se o všechny fyzické a právnické subjekty, které nemají se společností T-Mobile uzavřenu Rámcovou smlouvu nebo Smlouvu významného zákazníka. Pokud tedy žádnou podobnou smlouvu s T-Mobilem nemáte, pak můžete výhod eTarifů využívat naplno i vy.

Ceny poskytování služeb u paušálu e80 jsou téměř totožné s cenami standardního tarifu T80. Jediným rozdílem jsou volné jednotky, které v případě e80 zákazník získá za to, že je samostatný a operátor se o něj nemusí tak moc starat. Při aktivaci standardního e80 přibude zákazníkovi ke standardním osmdesáti volným minutám ještě dalších dvacet SMS zpráv zdarma. Ostatní ceny zůstávají stejné.

Alternativou je tarif e80 + 20. Společně s dvaceti volnými SMS dostanete ke standardním osmdesáti volným minutám dalších dvacet zdarma. Podmínkou je však nutnost uzavřít smlouvu o poskytování telefonických služeb na dobu jednoho roku.

Tarif e80 + 20 e80
  se smlouvou
na 12 měsíců
se smlouvou
na dobu neurčitou
Měsíční paušál 535,50 Kč 535,50 Kč
Volné minuty 80 + 20 80
Volné SMS 20 20
Sazby    
T-Mobile (Kč/min) 4,17 Kč 4,17 Kč
Ostatní sítě (Kč/min) 5,36 Kč 5,36 Kč
SMS 2,02 Kč 2,02 Kč
Infolinka (1 hovor/1 návštěva ZP) 35,70 Kč 35,70 Kč

Osamostatněním zároveň, stejně jako u většiny dalších speciálních tarifů T-Mobilu, ztrácíte možnost účastnit se programu T-Mobile Bonus. Aktivací se také dobrovolně vzdáváte možnosti koupě nového mobilního telefonu za dotovanou cenu nebo využívání zvýhodněné nabídky pro více uživatelů Happy Partner. Pro podrobnější informace navštivte domovské stránky T-Mobile.

Aktivace raz dva

Pokud jste si dříve chtěli vybrat tarif nebo telefon, museli jste navštívit značkovou prodejnu nebo požádat operátora na infolince o jejich aktivování. Většinu těchto služeb nyní najdete v internetovém obchodě T-Mobile. Veškeré tarify objednané v e-shopu budou do čtyřiadvaceti hodin automaticky aktivovány. V případě nutnosti podpisu smlouvy o poskytování služeb bude tato dopravena až k vám domů kurýrní službou DHL a to do tří dnů od zpracování objednávky. Dobírka je zahrnuta v ceně objednané služby, takže při převzetí nemusíte mít u sebe ani korunu. Výjimku tvoří noví zákazníci, od nichž bude převzata záloha na měsíční paušál.

Jsem lepší?

Hned při pohledu na charakter služby se nabízí možnost srovnání s Oskarovým Po svém. Nabídka T-Mobilu ale příliš velký dojem neudělá. Dvacet volných textovek k tarifu, který zákazníci využívají spíše k volání, není nijak velký přínos. Situace se zlepšuje, pokud se operátorovi na rok upíšete. Zklame také nemožnost zúčastnit se programu T-Mobile Bonus a odepření dotovaného telefonu. Vždyť zákazník s e80 platí stejně jako ostatní a není důvod jej tímto způsobem omezovat. Práce na infolinkách bude méně, vyřizování přes internet rychlejší, papírové vyúčtování odpadne, tak proč ještě zakazovat zvýhodnění, která jsou u jiných paušálů samozřejmostí?

Tarif e80 + 20 e80 Naplno 50 Po svém Naplno 150 Po svém Naplno 300 Po svém
Měsíční paušál 535,50 Kč 535,50 Kč 297,50 Kč 714 Kč 1 190 Kč
Volné minuty 80 + 20 80 50 150 300
Volné SMS 20 20 0 0 0
Sazby          
Vlastní síť (Kč/min) 4,17 Kč 4,17 Kč 4,28 Kč 3,81 Kč 3,33 Kč
Ostatní sítě (Kč/min) 5,36 Kč 5,36 Kč 4,28 Kč 3,81 Kč 3,33 Kč
SMS 2,02 Kč 2,02 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč 1,19 Kč
Infolinka
(1 hovor)
35,70 Kč
(také za 1 návštěvu ZP)
35,70 Kč
(také za 1 návštěvu ZP)
35,70 Kč 35,70 Kč 35,70 Kč

Oskar nabízí svoje zvýhodnění ke všem tarifům Naplno, takže máte možnost volby mezi měsíčními paušály, z nichž bude následně odečítáno 20 %. Pokud nechcete platit vysoké měsíční poplatky, jednoduše si vyberete program s nižšími poplatky. Naproti tomu u T-Mobilu zaplatíte buď 535,50 Kč měsíčně se všemi výhodami, nebo si budete muset pořídit paušál jiný, neelektronický.

T-Mobile ale, na rozdíl od Oskara, úspěšně nabízí tarifní zvýhodnění Hit, které by mohlo být jakousi náhražkou pro zákazníky se zájmem o nižší nebo naopak vyšší měsíční poplatky. V obecné rovině tedy oba operátoři vyjdou asi nastejno. Pokud bych ale měl hodnotit jen „samostatnostní“ zvýhodnění, pak se musím přiklonit k Oskarovi, jehož nabídka je určitě výhodnější.

T-Mobilu se vyplatí – a vám?

Je zřejmé, že se tento paušál T-Mobilu vyplatí. Zákazníci nebudou mít možnost vybrat si odměny za svoji věrnost ani nakoupit dotovaný telefon za zvýhodněnou cenu. Navíc dvacet volných jednotek na volání a textování není až tak vysoká položka, aby se nějak výrazněji projevila na ušlém zisku společnosti.

Stejně tak se ale eTarif může vyplatit zákazníkovi. Před aktivací je ale třeba zvážit, zda nebude výhodnější využít raději tarifní zvýhodnění Hit. V některých případech se totiž vyplatí dát mu přednost.

Diskuze (17) Další článek: Legrácka: u Nokií a Siemensu nemá minuta 60 sekund

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Tarif, MOBI, Nový tarif, Nov, Dobírka, Mobil, T - Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6