Nubia Watch se zakřiveným AMOLEDem. Hodinky, které se vymykají standardům

Čínská značka Nubia dnes společně s herním smartphonem Red Magic 5S představilo i novou generaci chytrých hodinek. Nubia Watch navazuje na loňský model Nubia Alpha, který jsme si poprvé osahali na veletrhu MWC 2019  v Barceloně. Hlavním lákadlem je i tentokrát jednoznačně zakřivený 4,01" AMOLED displej od firmy Visionox. Displej s rozlišením 960 × 192 pixelů (jemnost 244 ppi) částečně přechází i na silikonové řemínky, v samotné konstrukci těla byla použita kombinace hliníku a nerezové oceli 316L. 

Z boku hodinek výrazně vystupuje ovládací korunka, na vnitřní straně je připraven měřič srdečního tepu. Hodinky jsou postaveny na zastaralé platformě Snapdragon Wear 2100, která už toho leccos pamatuje. RAMka je 1GB, úložiště nabídne kapacitu 8 GB. Hodinky zvládnou to, co se od nich tak nějak všeobecně očekává - počítají kroky, měří fyzickou aktivitu, mají cvičebního asistenta, měří kvalitu vašeho spánku a ze zápěstí vám dovedou pustit hudbu.

Představovací video hodinek Nubia Watch s eSIM:

Lokální spojení obstará NFC, Bluetooth 5.0 a NFC, díky podpoře eSIM můžete mít na zápěstí plnohodnotný telefon, z něhož si zavoláte a napíšete textovku. Ani tentokrát se nedostalo na nějaký z otevřených operačních systémů, Nubia i nadále vsází na svou vlastní uzavřenou platformu, která hojně využívá vertikálně rolovací nabídky. Hodinky Nubia Watch se začnou v Číně prodávat 5. srpna, a to v černé, zelené a červené barevné variantě. Po přepočtu budou stát zhruba 5 700 Kč. O případné dostupnosti globální varianty zatím žádné slovo nepadlo.

Diskuze (9) Další článek: Rozdíly mezi tablety řady Galaxy Tab S7? Zejména kapacita baterie a typ displeje

Témata článku: Nubia, Chytré hodinky, Čína, Hodinky, eSIM, NFC, AMOLED, Zakřivený displej, Barcelona, Zápěstí, Standard, Reda Magic, Snapdragon Wear, Nubia Watch, Watch SE


Určitě si přečtěte