Nudné mobilní léto? Ale kdepak. Přijdou novinky od Asusu, HTC, Motoroly, Samsungu a dalších

  • Léto bývá tradičně hluché mobilní období
  • Letos však poběží představovací akce na plné obrátky
  • Své novinky ukáže HTC, Motorola, Nothing nebo Samsung

V průběhu letních měsíců mobilní výrobci moc novinek na trh neuvádějí, ovšem letošní rok bude, zdá se, výjimkou. Na trh se totiž chystá hned několik zajímavých telefonů, které by vám neměly uniknout. Mimo jiné se jedná o první telefony značky Nothing, či o první novodobé HTC, které bude chtít zatopit nejvybavenější konkurenci. Samsung zřejmě zvedne novými skládačkami laťku zase o něco výše, zatímco Motorola se pustí do zatím neprobádaných vod 200Mpx fotoaparátů. A to není vše, letošní léto bude stát za to!

Atraktivní telefon střední třídy od Poco

Značka Poco si připravila představovací akci, která se uskuteční 23. června od 14:00 hod. středoevropského času. Tisková akce bude čistě v online režii, stream z akce bude možné sledovat na Facebooku či na YouTube kanálu značky. Už samotný plakát ukazuje, a současně láká, na smartphone Poco X4 GT, který však nebude jedinou hvězdou večera.

Klepněte pro větší obrázek

Druhou novinkou by měl být Poco F4 5G, přičemž specifikace obou telefonů už unikly na veřejnost. Poco F4 se až na fotoaparáty nebude příliš lišit od předchozí generace Poco F3, Poco X4 GT zase svými specifikacemi vychází z čínského Redmi Note 11T Pro.

Špičkový Viverse telefon od HTC

HTC má po letech mlčení a paběrkování konečně představil funkčně našlapaný telefon. Původně měl být uveden na trh již v dubnu, ovšem kvůli blíže nespecifikovaným problémům v dodavatelském řetězci byl telefon odložen až na léto. Jmenovitě na 28. června.

Klepněte pro větší obrázek

HTC by mělo za necelé tři týdny ukázat telefon, který se bude soustředit na virtuální a rozšířenou realitu. Telefon by měl podporovat obsah open-source metaverse platformy Viverse. Nový model by měl dokázat komunikovat s brýlemi Vive Flow VR, a očekává se i rozšířená podpora augmentované reality. Dokáže se HTC vzepřít osudu a zvládne se alespoň částečně vrátit zpět v plné síle? A nebo to je jen zoufalý pokus, jak oživit zašlou slávu? Jasno budeme mít již koncem června.

Na dalších listech si představíme očekávané novinky od Asusu a Nothing.

Diskuze (13) Další článek: Samsung Wallet. Jihokorejci mají vlastní mobilní peněženku, její dostupnost je však žalostně omezená

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Asus, HTC, Motorola, Samsung, Vivo, Xiaomi, Android, Smartphony, Chytré hodinky, Fotoaparát, Optický zoom, Spekulace, Snapdragon, Nothing, Leica, Premiéra, Čína, Fotomobily, Rendery, Facebook, Skládací konstrukce, Čtečka otisků v displeji, Zeiss, Čtečka otisků prstů, Twitter, Telefony s Androidem na Heureka.cz