O chytré hodinky je rekordní zájem. Prodává se jich čím dál víc, lídrem zůstává Apple

Chytré hodinky táhnou. Tak si lze jednoznačně vyložit nové statistky od agentury Counterpoint, které ukazují, že zájem o chytré hodinky neustále roste. Zatímco v předchozích letech už růst prodejů zpomaloval v roce 2021 se trh dočkal razantního meziročního navýšení prodejů téměř o 24 %. Prodalo se tak rekordních 127,5 milionů kusů, přičemž nejvíce z toho v posledním kvartále, který si připsal více než 42 milionů kusů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
O chytré hodinky byl v roce 2021 rekordní zájem. Prodalo se jich výrazně více než v roce 2021. Největší podíl na prodejích má stále Apple (obr.: CounterPoint)

Jedničkou na trhu zůstává stále Apple s podílem 30 %. Ten však trošku zaváhal s pozdním uvedením hodinek Series 7, čehož naopak využil Samsung, který si polepšil z 9 na 10 %. Samsung se statistikami hodinek zamíchal i z pohledu operačních systémů, jelikož s řadou Galaxy Watch 4 přešel z Tizenu na WearOS, čímž tuto platformu raketově povzbudil. Podíl prodaných hodinek se systémem od Googlu se totiž zvýšili ze 3% na 10%.

Trojkou na trhu v loňském roce zůstalo Huawei, ovšem už i u hodinek na něj dopadají poklesy prodejů a ztrácí tržní podíl, který mu klesl z 11 na 8 %. O čtvrté místo se s podílem 5 % pak dělí rovnou tři výrobci: Amazfit, Garmin a překvapivě IMOO, které je v Evropě známé zejména díky chytrým hodinkám pro děti.

Když se ještě blíže podíváme na prodeje z pohledu operačních systémů, jednoznačně vedou hodinky z proprietárním systémem. Druhým nejprodávanějším je watchOS od Applu, třetí pak již zmíněný Google WearOS. Nejvíce se hodinky prodávají v regionu Severní Ameriky a Číny. I v Evropské Unii se mu poměrně daří. Na rozvíjejících trzích si ale teprve hledá cestu.

Honor Watch GS3:

Diskuze (46) Další článek: TCL zaplavilo veletrh hromadou smartphonů a tabletů. Soustředí se na displej a rozumnou cenu

Témata článku: Apple, Huawei, Samsung, , , , , , , , , , , , Evropa, Podíl, Series, Chytré, Pro +, Severní Amerika, WearOS, Prodej, Operační systém, Trh,