„O2 Československo“: Slováci k nám volají levněji než my sami

Slovenské O2 boří hranice a umožňuje volat do ČR za domácí sazby. Co na to české zastoupení operátora? Dočkáme se „O2 Československa“?
„O2 Československo“: Slováci k nám volají levněji než my sami

O tom, že mezi stejnými operátory v jednotlivých zemích existují jisté řekněme disproporce už určitě z MobilManie víte, co ale možná nevíte, je fakt, že z pohledu slovenských zákazníků O2 se ze Slovenska a České republiky stává opět jeden stát.

Klepněte pro větší obrázek
Z pohledu O2 SK je Československo jeden stát, proč to naplatí také opačně?

Stručně řečeno, Slováci s výhodným paušálním či předplaceným tarifem Fér mohou nyní volat a SMSkovat do všech sítí v České republice za domácí ceny.

Nad Tatrou sa blýska hromy divo bijú

Se slovenským tarifem O2 Fér minuta hovoru se sekundovou tarifikací do české mobilní sítě vyjde na 0,13 euro (3,37 Kč) a odeslání textovky na šest centů, což činí 1,56 Kč. Cenu za minutu hovoru si ale mohou nadále snížit až na deset eurocentů pokud si aktivují některý z balíčků. Tak co říkáte? Já myslím, že tohle už je hodně dobré.


Klepněte pro větší obrázek

Čtěte také MM.sk: Volanie do Česka a EÚ: Postupne výhodnejšie

Hovory do Česka vyjdú zákazníkov O2 po novom rovnako, ako domáci hovor - 13 centov. Za aké ceny sa k západným susedom dovoláte z Orangeu a T-Mobilu?


Ale pozor, nepřehlédněte ani samotný tarif Fér. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, pak vězte, že slovenští zákazníci kyslíkového operátora s ním volají za oněch již zmíněných 0,13 euro do všech sítí s účtováním po jedné sekundě (1+1).

Ano, opravdu za své hovory neplatí navíc ani cent. Ale tím nekončíme, po třetí provolané minutě totiž dále neplatí za hovory do vlastní sítě, a to bez jakýchkoli dalších paušálů a poplatků v duchu "nechci slevu zadarmo".

TarifO2 Fér
cena za minutu do všech sítí v ČR a na Slovensku0,13 €
účtovací schéma1+1
volání do sítě O2 SK po 3. minutězdarma
SMS do všech sítí0,06 €

Tím se dostáváme k paradoxní situaci, kdy Slováci v mnohých případech volají k nám levněji než my zde v České republice sami sobě! Ceny slovenského O2 by totiž netrumfl ani dávno nenabízený předplacený tarif Felicia se sazbou 3,80 Kč do všech sítí, ale nyní s účtováním 60+30 (tedy 4,26 Kč reálně). Jen pro připomenutí, ti kteří Felicii mají ji získali při vypnutí sítě NMT v létě roku 2006.

A pokud nevoláte s NEONem v rámci neomezené služby, pak se na cenu 3,37 Kč dostanete jen stěží. Když ji náhodou papírově přebijete, pak vám ji stejně v realitě pokazí účtování. To samozřejmě platí i pro všechny naše operátory (snad krom U:fona, který nabízí u všech tarifů volání do vlastní sítě zdarma).

Klepněte pro větší obrázek
Skvělé ceny a jasná nabídka bez skrytých háčků, to je O2 na Slovensku v roli nejmenšího operátora

Přirozeně nás zajímalo stanovisko tuzemského O2. Ptali jsme se, zda bychom u nás také nemohli mít výhodný tarif Fér a také zda by i u nás nebylo možné udělat gesto a zbořit onu roamingovou hranici. Za operátora se vyjádřil tiskový mluvčí Martin Žabka:

„Souhlasíme s tím, že je to určitě zajímavá nabídka. Obzvláště pro Slováky, kteří hojně odcházejí za prací do Čech. Pro Čechy by ovšem tato nabídka nebyla až tak relevantní, protože na Slovensku jich trvale působí nesrovnatelně méně. Podobnou nabídku, která by odrážela potřeby našich zákazníků podobně, jako zmíněná nabídka pro slovenské zákazníky O2, zvažujeme.“

Kupte slovenskou předplacenku

Ale zpět k roamingu. Pro ty z nás, kteří často vyjíždí poznávat krásy přírody či za jiným účelem k našim východním sousedům, se totiž otvírá velmi levná alternativa k roamingovým službám našich operátorů. U těch si můžete aktivovat buď Eurotarif...

EurotarifO2 CZT-MobileVodafone
odchozí volání za minutu13,10 Kč12,98 Kč12,90 Kč
příchozí volání za minutu6,00 Kč6,06 Kč6,00 Kč
SMS3,40 Kč3,46 Kč3,45 Kč
Odchozí hovory jsou účtovány po první půlminutě, poté po vteřinách. Přichozí hovory jsou účtovány po sekundách.

...nebo jiný speciální tarif. U O2 je to Smart Roaming s 30 příchozími minutami v rámci čtrnácti vybraných zemí včetně Slovenska. T-Mobile je to Cestovatel, se kterým můžete opět ve vybraných zemích opět včetně Slovenska volat za domácí sazby, ale platíte jednorázový propojovací poplatek. Podobně je na tom Vodafone Passport, který lze rovněž využít u našich východních sousedů.

Čili jak je patrné z tabulky, cenově vychází slovenský tarif Fér mnohem výhodněji. Předplacená karta O2 Fér stojí 3,49 euro (90 Kč), přičemž 1,83 euro zůstane na kartě jako počáteční kredit.

Diskuze (105) Další článek: BlackBerry Bold 9700: touchpad místo trackballu

Témata článku: Operátoři, O2, Levná alternativa, Propojovací poplatek, Stejný operátor, Sam, Československo, ČeskoŠvýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

** Firma Exit International chce usnadnit proces asistované sebevraždy ** Jako řešení nabízí „kapsli“ Sarco vytištěnou na 3D tiskárně ** S důstojným odchodem pomůže dusík a umělá inteligence

Karel Kilián
ŠvýcarskoSebevraždaTechnologie
Nová generace pamětí DDR5 není bez zádrhelů. Není lepší zůstat u DDR4?

Nová generace pamětí DDR5 není bez zádrhelů. Není lepší zůstat u DDR4?

Spolu s procesory Intel Alder Lake přicházejí na trh i RAM DDR5. Nabídnou vyšší rychlosti, větší kapacity, nižší pracovní napětí i lepší možnosti taktování. Zádrhelem jsou vyšší ceny a neuspokojivé výsledky v praxi. Nevyplatí se spíše počkat a zůstat u DDR4?

Jan Pánek
Paměti
Kosmická loď Sojuz MS-20 dopraví na Mezinárodní vesmírnou stanici dva japonské turisty
Jiří Černý
Vesmírné startyVesmírná turistikaMezinárodní vesmírná stanice
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment