O2 Cocoon: hudba, elegance, styl

Svébytný styl, hudební přehrávač a nezvyklý způsob použití. Přinese O2 svůj Cocoon také do České republiky?

Cocoon je velmi nezvyklý a atraktivní telefon ve tvaru lastury, který by se měl v srpnu objevit na prodejních pultech ve Velké Británii, pod vlastní značkou jej bude prodávat O2. Hlavní zbraní telefonu jsou pokročilé hudební funkce skryté v přístroji s nevšedním designem. Máme zde tedy přímou konkurenci pro hudební telefony Walkman od Sony Ericssonu.

Asi vás hned při přečtení titulku upoutá jméno telefonu Cocoon, což můžeme přeložit jako ulita nebo spíše zámotek. Tento název napovídá mnohé o designu telefonu. Vnější kryt je zakulacený, bokorys telefonu má tvar elipsy. Na přední straně je ukryt vnější displej tvořený LED diodami, který může v pohotovostním stavu ukazovat aktuální čas, hlásit příchozí hovor, informace o přehrávané skladbě a další informace.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 
O2 Cocoon v plné kráse

I po otevření véčka na vás dýchne minimalistický design velmi kompakrního přístroje. Hlavní displej telefonu má QVGA rozlišení (240 × 320 bodů), nad ním našla místo druhá kamera pro videohovory, telefon tedy umí pracovat v sítích třetí generace. Klávesnice je velmi jednoduchá, k procházení menu slouží čtyřsměrná navigační klávesa a dvě funkční tlačítka, klasicky je řešen příjem a ukončení hovoru. To ale není vše, na boční straně telefonu jsou samostatně seřazena tlačítka pro ovládání hudebních funkcí a regulaci hlasitosti. Toto rozmístění naznačuje možnost ovládání hudebních funkcí i při zavřeném telefonu, bude to ale chtít chvíli praxe.

Důležitými prvky výbavy jsou vestavěný 2Mpx fotoaparát s autofokusem, Bluetooth s profilem A2DP, MP3 přehrávač, interní flash paměť 2GB, která je dále rozšiřitelná pomocí paměťových karet microSD a v neposlední řadě rádio s RDS. Hudba je tedy hlavním prodejním tahákem, samozřejmostí jsou kvalitní sluchátka v balení.

Zajímavým příslušenstvím telefonu je jakási synchronizační kolébka, která nejen že telefon dobíjí, ale dokáže proměnit telefon na hodiny s alarmem, rádiem a hudebním přehrávačem. Kolébka obsahuje klasický 3,5mm konektor, můžete si tak telefon propojit s reproduktory a udělat si v pokoji hudební mini-systém.

5.jpg
Radiobudík? Ne, Cocoon ve svém nočním stojánku

Při uvedení na trh by Cocoon stát 300 liber (asi 12 500 Kč) s předplacenou kartou a nebo zdarma spolu s minimálním měsíčním plněním 35 liber (1 500 Kč) a více. Zákazníci, jenž mají zkušenost s koupí zvýhodněného telefonu u tuzemského O2, mohou porovnat výhodnost koupě dotovaného telefonu u nás a v zahraničí.

Diskuze (13) Další článek: Samsung představuje tři novinky: dotykové senzory, autofokus a zajímavý vzhled

Témata článku: Video telefon, Hudba, Hud, Nevšední design, Styl