O2: nové XDA do konce roku!

Společnost O2 zveřejnila první informace o nástupci komunikátoru XDA, kterého u nás známe pod názvy MDA (T-Mobile) a DataPhone (Eurotel). Hlavními lákadly je integrovaná kamera, nejnovější procesor a Bluetooth.
O2: nové XDA do konce roku!

Komunikátor XDA byl při uvedení laickou veřejností přijímán s rozpaky. Běžný uživatel neměl zájem nosit velký telefon a hlavně nemohl ocenit výhody spojení komunikačního modulu a kapesního počítače. Zkrátka, kdo nikdy mobilní přístup k internetu nevyzkoušel, XDA jej určitě neoslovilo. XDA ale bylo a je spásou pro všechny, kdo potřebuje mít přístup k internetu a emailu odkudkoli. Velký důraz je kladen na jednoduchost. Mobil propojený s PDA přes Bluetooth či dokonce infraport zdaleka nenabízí takové pohodlí, jako „vše v jednom“. XDA považuji jako náruživý uživatel mobilního přístupu k internetu za velmi praktické zařízení.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

XDA se na našem trhu objevilo před necelým rokem a již v této době nabízelo pomalý procesor a hlavně nedostatek paměti (32 MB). Rok je dlouhá doba, zejména v této oblasti, a konkurence udělala velký krok kupředu. Dnes si každý zájemce rozmyslí, zdali si takto technologicky zastaralý produkt koupí. Nevím jak vy, ale já nové XDA vyhlížím již několik měsíců. A hle, první informace a sliby jsou zde.

Tip: přečtěte si recenzi komunikátoru XDA a Megačlánek: Eurotel DataPhone (zkušenosti)

Modrozubá novinka

Model XDA II má na starost opět společnost HTC a dle prvních předpokladů bude koncepce přístroje velmi podobná první verzi. Změnou k lepšímu je nový procesor Intel XScale PXA 255 na frekvenci 400 MHz. Určitě dojde ke zvětšení integrované paměti, 32 MB u prvního modelu bylo i na svou dobu velmi málo. Opět nebude chybět slot SD/MMC s podporou rozšiřujících modulů (Secure Digital Input – Output). Rozšiřující SD Bluetooth kartu však určitě potřebovat nebudete! Modrý zub bude obsažen přímo v těle XDA II. Většina uživatelů využívá Bluetooth pro komunikaci mezi mobilním telefonem a PDA, a tak se jim může zdát Bluetooth v XDA nesmyslné. Bluetooth je však perfektním můstkem pro spojení bezdrátového sluchátka a PDA, čímž by se obešla neřest v podobě velikosti zařízení a nepohodlné manipulace.

Operačním systémem bude samozřejmě Windows Mobile 2003 ve verzi Phone Edition.

Multimédia hýbou světem

XDA II bude disponovat digitální kamerou s rozlišením 0,3 megapixelů. S tímto rozlišením nenafotíte hezké fotky z dovolené, pro MMS však bohatě stačí. Odškrtněte si: plná podpora multimediálních zpráv i J2ME. Zatímco první XDA disponovalo barevným displejem s barevnou hloubkou 4 096 barev, XDA II drží krok s konkurencí a nemůže nenabídnout displej s podporou 65 536 barev.

XDA II bude triální, vedle našich frekvencí 900 a 1800 MHz nabídne i 1900 MHz.

Pod vánoční stromeček

O2 chystá uvedení nového modelu XDA před Vánocemi tohoto roku. Je velmi pravděpodobné, že s jistým zpožděním nabídnou nový model komunikátoru i naši operátoři. Cena zatím nebyla stanovena, vzhledem ke konkurenci a situaci na trhu si dovolím odhadnout, že XDA II nahradí první model a ten buď velmi zlevní, anebo bude stažen z prodeje.

Diskuze (8) Další článek: Český Telecom má nové webové stránky

Témata článku: Smartphony, Windows, Software pro mobily, Eurotel Dataphone III, Pomalý procesor, Rozšiřující modul, Nov, XDA, RokRychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google