O2

O2 přes léto zavede výhodnější data v roamingu mimo EU. Zvolit můžete balíčky s 1 nebo 5 GB od 299 Kč

O2 na letošní léto zpřístupní cenově výhodnější mobilní data v roamingu pro země mimo Evropskou unii. Podobnou změnu nedávno provedl také T-Mobile. Na rozdíl od něj ale O2 zcela neruší cenově nevýhodnou „run-on-rate“ sazbu (platí se průběžně za každý spotřebovaný megabajt) ve výši 3,90 Kč za 1 MB. Nové datové balíčky budou pouze alternativní možností a nadstavbou využitelnou jen ve vybraných světových zemích.

Nižší roamingový balíček TOP Svět Extra 1 GB přijde na 299 Kč, vyšší balíček s pětinásobkem dat TOP Svět Extra 5 GB stojí 399 Kč. Platnost obou balíčků je 30 dní. Balíčky lze využít ve zhruba šedesáti světových zemích. Na rozdíl od T-Mobilu tak O2 nedělí svět pro účely datových balíčků na více zón (ale pozor, pro roamingové hovory a SMS zůstávají zóny stejné jako doposud).

V zemích, kde se O2 nepodařilo s jeho roamingovými partnery dohodnout výhodnější podmínky, budete se svojí domovskou O2 SIM kartou nadále datovat za 3,90 Kč za 1 MB. Aby ale tak snadno nedošlo k nekontrolovaným útratám, používá operátor bezpečnostní strop na hranici 1500 Kč. Jakmile prodatujete tuto částku (tedy cca po 385 MB), musíte SMS zprávou aktivně potvrdit souhlas s dalším pokračováním datových přenosů za tuto sazbu.

O2 uvádí, že šedesátka zemí, kde platí nové balíčky TOP Svět Extra, představuje 85 % cest jeho zákazníků mimo země EU. Během loňského léta mezi nejnavštěvovanější turistické země patřilo Turecko, Egypt a USA. Roamingové balíčky lze aktivovat už před cestou, nebo i po příjezdu do zahraničí zdarma v aplikaci Moje O2 nebo zasláním SMS. Lze je nakoupit i předem do zásoby. Platnost balíčků je prozatím ohlášena od 1. června do 30. září 2024.

Balíčky TOP Svět Extra platí v těchto zemích:

Albánie, Andorra, Argentina, Arménie, Austrálie, Ázerbájdžán, Bali (Indonésie), Bělorusko, Bolívie, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Černá Hora, Čína, Egypt, Ekvádor, Faerské ostrovy, Filipíny, Grónsko, Gruzie, Guatemala, Guernsey (UK Channel Islands), Hawai (USA), Honduras, Hong Kong, Chile, Indie, Indonésie, Izrael, Japonsko, Jersey ( UK Channel Islands), Jižní Afrika, Jižní Korea, Kambodža, Kanada, Kolumbie, Kosovo, Kostarika, Malajsie, Mexiko, Moldavsko, Monako, Mongolsko, Nikaragua, Nový Zéland, Ostrov Man (UK Channel Islands), Panama, Paraguay, Peru, Portoriko, Salvador, Severní Makedonie, Singapur, Spojené arabské emiráty, Spojené státy americké (USA), Srbsko, Srí Lanka, Švýcarsko, Thajsko, Turecko, Uruguay, Vietnam.

Zdroj: O2

Diskuze (20) Další článek: Apple si patentoval měření chytrým prstenem. A to v době, kdy Samsung u Galaxy Ring ladí poslední detaily

Témata článku: , , , , , , , , , , , Hawai, Argentina, Data, Portoriko, Uruguay, Brazílie, Bali, Vietnam, Ekvádor, Panama, Mongolsko, Kolumbie, Indonésie, Turecko