O2 Roam4Free: tarif pro zahraniční turisty

České O2 chystá službu, která umožní zahraničním turistům volat ze sítě O2 domů výhodněji a na česká čísla O2 zdarma.

Roaming naopak

O2 připravuje zcela nový typ roamingové služby, která ovšem není určena pro běžné zákazníky. Určena je zahraničním turistům, kteří se svou SIM kartou přihlásí do sítě českého O2.

Služba ponese název Roam4Free a pro aktivaci bude zapotřebí, aby měl zahraniční zájemce aktivovaný na svém čísle roaming a byl zákazníkem mobilního operátora mimo Českou republiku, který umožňuje roaming s O2 v České republice.

Roam4Free měl být původně spuštěn již na počátku srpna, ovšem z důvodu technických problémů byl start odložen. Podle informací ze strany O2, bude Roma4Free funkční nejdříve od září, ale nic není ještě jisté. S opožděným spuštěním se také mohou změnit parametry služby oproti těm, které byly plánovány na srpnový start.

Jak bude služba fungovat? Zahraniční turista přijede do České republiky a službu si aktivuje pravděpodobně prostřednictvím hlasového systému na speciální lince v jeho rodném jazyce. Poté zákazník obdrží virtuální číslo pro svou SIM kartu a kredit za aktivační poplatek. Poté může začít okamžitě telefonovat.

Původní sazby služby Roam4Free

Služba Roam4Free
aktivační balíček včetně kreditu 300 Kč300 Kč
vnitrostátní hovor do sítě O2zdarma
vnitrostátní hovor do pevných sítí v ČRzdarma
vnitrostátní hovor do sítě T-Mobile, Vodafone16 Kč/min.
mezinárodní odchozí hovory20 Kč/min.
příchozí hovoryzdarma

Téměř spuštěná služba

Pro volání v rámci služby Roam4Free bude zapotřebí zadat před volané číslo kód *202#, hovory budou účtovány po celých minutách.

Aktivační balíček bude obsahovat virtuální číslo a kredit ve výši 300 Kč na odchozí hovory. Služba by měla být aktivní omezenou dobu a to 30 dní od aktivace. Příchozí volání a SMS na běžné číslo budou účtovány jako roamingovému číslu.

Zatím nevíme, jak bude technicky zajištěno nové virtuální číslo O2 na cizích SIM kartách. Možná právě tato nestandardní funkcionalita je tím zádrhelem, který zdržuje spuštění tohoto projektu. Z virtuálního čísla bude možné pouze volat, a to přes výše uvedený kód. Dá se tedy přepokládat, že „virtualita“ nebude zaváděna přímo na SIM kartě, ale u operátora. Jakmile půjde hovor přes *202# ze SIM karty cizince s aktivovaným Roam4Free, ukáže se volanému jako číslo českého operátora O2. Když na toto zavolá, přepojí se hovor automaticky na číslo cizince. Toto řešení by přineslo výhody i pro volající z česka, kteří by ušetřili za volání na číslo cizí země.

Na stránkách O2 jsme ještě dnes narazili na informace o této službě, ale lze předpokládat, že budou brzy odstraněny. Připravili jsme tedy pro vás několik screenshotů z původního ceníku služby, který měl nabít účinnosti od 1. srpna. Připomínáme, že však služba není v provozu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Služba Roam4Free na stránkách operátora

Můžete se také podívat na podrobný ceník (formát PDF) předplacených služeb O2 s platností od začátku srpna, kde ještě najdete detaily o Roam4Free na stránce 8.

Diskuze (22) Další článek: Eurotarif je u T-Mobilu žádaný

Témata článku: Operátoři, O2, Tarif, Běžné číslo, Pro +, Vnitrostátní hovor, Zahraniční turista