O2 rozšiřuje seznam telefonů s podporou své 5G sítě. Nově přibyla Motorola

O2 nadále rozšiřuje nabídku telefonů, které jsou kompatibilní s jeho 5G sítí. Tu operátor provozuje zatím pouze v části Prahy, Plzně a v menších městech Kolín a Bílina. Nabídka 5G telefonů je ale poměrně bohatá a vedle všech nových iPhonů 12, Huawei řady P40 a mnoha vlajkových Samsungů zahrnuje také několik cenově dostupnějších zařízení.

Klepněte pro větší obrázek
K 5G síti O2 se připojíte zatím pouze v těchto čtyřech městech | Grafika: O2

S 5G sítí O2 si rozumí například Samsung Galaxy A51 5G (cena 8 995 Kč), novější model Samsung Galaxy A42 5G (cena 9 495 Kč) nebo Xiaomi Mi 10T (cena 10 495 Kč). Vůbec nejlevnější podporovaný telefon je Realme X50 5G za 7 495. Nově se do nabídky dostala i Motorola Moto G 5G Plus s cenovkou 9 595 Kč.

V případě Motoroly je třeba mít zařízení se softwarovou verzí QPN30.33-40 nebo novější. V takovém případě telefon automaticky nastaví 5G síť jako preferovanou, a proto není nutný žádný zásah ze strany uživatele či jiné nastavení telefonu. Pokud se bude zákazník nacházet v lokalitě s pokrytím 5G sítí, telefon se k 5G síti automaticky připojí.

O2 vysvětluje, co stojí za pokrytí mobilními sítěmi v pražském metru:

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (1) Další článek: Testujeme Samsungy Galaxy S21 a Galaxy S21+. Blyštivá záda, až oči přecházejí

Témata článku: Motorola, Smartphony, O2, 5G, Sítě 5G, Praha, Pokrytí, Motorola Moto G 5G Plus, Nabídka, Podpor, Kolín, Telefon, Plzeň, Seznam, Bílina