O2 spouští nový mobilní portál

Šikovný rozcestník zatím ale nebude pro každého. Je třeba mít správný telefon a datový balíček, ten lze stále vyzkoušet na tři měsíce zdarma.

Nový mobilní portál který se pro statisíce zákazníků stane branou do světa mobilního internetu. Tento portál je určen zejména pro zákazníky s aktivovaným datovým tarifem a mobilním telefonem zaručujícím plnohodnotné surfování na internetu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekInternetový rozcestníček O2 vypadá pěkně, přizpůsobit si ho můžete k obrazu svému.

Návštěvníkům portálu je k dispozici personalizovaná hlavní stránka, jejíž obsah si může každý uživatel upravit podle vlastního vkusu, a strukturovaný katalog s více než 300 odkazy na uživatelsky nejoblíbenější servery v Čechách a ve světě. Velký důraz je přitom kladen na personalizaci. Pro zjednodušení ovládání webového prohlížeče v prostředí mobilního telefonu je do každé navštívené stránky vkládána navigační lišta s vyhledávacím políčkem, historií a oblíbenými položkami. Uživatelé tedy najdou nejpoužívanější funkce v prohlížeči vždy po ruce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Operátor přesměruje zákazníky na portál pokud mají aktivní datový balíček. Pokud nemáte, můžete si aktivovat Internet v mobilu na tři měsíce zdarma (po té 150 Kč). Stačí odeslat SMS ve tvaru A IVM1 C3 na číslo 999 181 a vyčkat do dalšího dne, pak se balíček zaktivuje.

Základní struktura je rozdělena do deseti sekcí, mezi které patří novinky, vyhledávání, společenské rubriky a volný čas, cestování, mobily a technologie, hudba a film, nakupování, lidé a komunikace, hry a sekce pro dospělé. V každé ze sekcí naleznete přehledně rozčleněný seznam nejpoužívanějších stránek na českém a světovém internetu.

Na stránky portálu budou od druhé poloviny listopadu nasměrováni všichni zákazníci, kteří mají aktivován libovolný paušální datový tarif a připojí se z podporovaného telefonu (viz. níže). První vlna zatím čítá desítky přístrojů, přičemž jejich počet se má i nadále rozšiřovat. Portál bude zobrazen automaticky uživatelům, pokud použijí výchozí nastavení O2. Pokud vám z nějakého důvodu nebude vyhovovat, můžete dále využívat vstupní stránku telefonu, na kterou jsou zvyklí. Uživatelé bez tarifu s neomezenými daty a zákazníci ostatních operátorů nebo Wi-Fi sítí mohou potom novinku vyzkoušet na přímé adrese http://m.o2active.cz. Za jeho používání není účtován žádný zvláštní poplatek a zákazníci (pokud nemají neomezený tarif) zaplatí pouze za přenesená data.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekPodporováno je zatím jen něco přes dvacet modelů, převážně Nokií a Sony Ericssonů, časem ale přibudou.

Seznam telefonů, podporovaných od 17. listopadu 2008: Motorola V8, Motorola Z10, Motorola Z8, Nokia 6120 classic, Nokia 6220 classic, Nokia 9300, Nokia E51, Nokia E66, Nokia E90, Nokia N78, Nokia N81, Nokia N82, Nokia N93, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Sony Ericsson C702, Sony Ericsson C902, Sony Ericsson K850i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson P700i, Sony Ericsson P990i, Sony Ericsson W910i, Sony Ericsson W980.

Diskuze (22) Další článek: Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Témata článku: , , Nokia 6120 classic, Nokia 6220, Nokia 6220 classic, Nokia 9300, Nokia E51-1, Nokia E51-2, Nokia E66, Nokia E90, Nokia N78, Nokia N81, Nokia N81 8GB, Nokia N82, Nokia N93, Nokia N93i, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Sony Ericsson C702, Sony Ericsson C902, Sony Ericsson K850i, Sony Ericsson P1i, Sony Ericsson P990i, Sony Ericsson W910i, Sony Ericsson W980