O2: Tři tipy, jak zabezpečit chatu či domácnost

Problémům je lepší předcházet, než je řešit. Svůj domov či chatu můžete chytře zabezpečit a ve spojení s mobilem zatnete lapkům tipec.

Operátoři hledají cesty, jak ke svým službám přidat něco na víc, něco, co na co by zákazníci slyšeli a vnímali právě jako přidanou hodnotu. Třeba „O2 Internet, který pohlídá i váš dům“. Jistě uznáte, že ochrana majetku před zloději je stále aktuální téma a je to dobrý argument pro pořízení služby. Navíc ve spojení s chytrým mobilem, který máte v kapse, jde o silnou kombinaci, která vám umožní se ihned (online) podívat, kdo že vám to loupe perníček. I když samozřejmě vše stojí na pořízení sady zabezpečovacích prvků – O2 konkrétně nabízí sadu od Gigasetu.

Sadu samozřejmě můžete pořídit kdekoli i jinou a připojení internetu může být od jakéhokoli poskytovatele, nemůžeme ale O2 upřít, že to má na svých stránkách hezky vysvětleno. Heslem operátora je jednoduše a pro každého, pojďme se proto podívat jaká řešení navrhuje.

Zabezpečovací sada obsahuje základnu, senzor na dveře a senzor pohybu - tedy tři základní elementy. Jen pro orientaci, základní cena dělá 6 000 Kč anebo čtyřiadvacet splátek po 250 Kč měsíčně. Základní sada je rozšiřitelná o další elementy jako například kamera nebo siréna, popřípadě můžete pořídit další dveřní, okenní nebo senzory pohybu. Instalace je snadná, vrtání do zdi lze obejít úplně a pohybové senzory prostě přilepit.

Klepněte pro větší obrázek
Pevná nastaví ouško. Nebo raději vsadíte na senzory a čidla? (obr.: o2.cz)

Další alternativou je spojení pevné linky (telefonní přípojky) a samotného aparátu, který disponuje funkcí sledování zvuku. V praxi to znamená, že zavolá na vybrané telefonní číslo, kdykoliv se v jeho okolí ozve silnější zvuk v době, kdy má být doma ticho. A vy tak uslyšíte, co se ve vašem příbytku děje. Pokud pevnou používáte, tuhle funkci zvládá například Gigaset C610 za 1 395 Kč.

Klepněte pro větší obrázek
Svůj dům můžete mít díky iPhonu či smartphonu s Androidem neustále pod dohledem (obr.: o2.cz)

A konečně něco pro chataře a chalupáře, zatímco jim sezóna končí, vykradačům začíná. Opět je lepší problémům předcházet než je řešit nainstalováním alarmu, například iGET Security M2B (cena okolo 3 000 Kč). Šikovná krabička vás bude informovat vždy, když zaregistruje nedovolené vniknutí do chráněného objektu. Pokud zapomenete alarm aktivovat při odjezdu z chaty či chalupy, stačí jej vzdáleně zapnout pomocí chytrého telefonu.

Klepněte pro větší obrázek
Zazimované chaty lákají zloděje jako vosy sladké, se zabezpečovacím zařízením jim zatnete tipec (obr. o2.cz)

O nevítané návštěvě zloděje se dozvíte ihned. Alarm vám zavolá na předem zadané telefonní číslo, na které zašle pro jistotu i SMS. Přímo v objektu se pak rozezvučí poplašná siréna. Alarmy mají také další funkce, jako například pohybová čidla, dveřní čidla nebo snímače kouře a plynu. K odrazení zloděje slouží simulace pohybu v objektu (například rozsvícení světel), kterou lze ovládat na dálku.

Klepněte pro větší obrázek
Pro radu za mobilmaniaky si může přijít každý. Mějte na paměti, že vaše požadavky je třeba co nejpřesnějsi specifikovat (obr. forum.mobilmania.cz)

Do alarmu budete potřebovat SIM kartu s vhodným tarifem dle vašich potřeb. Vhodné jsou tzv. M2M tarify (Machine to Machine) nebo jiný zpravidla nízký tarif či předplacená karta. Jaký vybrat, tak aby to zbytečně moc nestálo, nemusí být zrovna snadné, v případě potřeby takové SIM můžete položit dotaz místním mobilmaniakům na fóru.

Tak či onak investice do alarmu se vyplatí, uvážíme-li, že každý rok zloději navštíví bezmála pět tisíc chalup a chat a škody přesahují 87 milionů korun. Jedno mají ale společné, šance na jejich dopadení jsou mizivé.

Diskuze (8) Další článek: Moderátoři v CNN používají Surface Pro 3 …jako stojánek pro iPad

Témata článku: iGet, Operátoři, O2, Bezpečnost, iGet, Hospodaření a finance, Jak, Základní sada, Dopadení, Gigaset, Chata, Tip, Zabezpečovací zařízení, Nízký tarif, Sezóna, Domácnost


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9