O2 vám nově pojistí smartphony a tablety i za předpokladu, že je koupíte jinde

O2 vám nově pojistí smartphony a tablety i za předpokladu, že je koupíte jinde

Operátor O2 v Česku rozšířil nabídku pojištění proti náhodnému poškození a krádeži. Úplnou novinkou je pojištění zánovních zařízení bez ohledu na to, zda je zákazník koupil u O2 nebo někde jinde. Pojistku je možné sjednat na kterékoliv prodejně operátora, kde konzultant zkontroluje aktuální stav zařízení a vyhodnotí, zda je možné pojistku sjednat. U zánovních zařízení platí, že se musí jednat o telefon pocházející z oficiální EU distribuce, který byl pořízen maximálně před 180 dny, a který je aktuálně zařazen v nabídce O2. 

První měsíc O2 pojištění je zdarma, další měsíční poplatky budou zahrnuty do pravidelného měsíčního zúčtování služeb. Ke každému pojištění vám operátor O2 přidá 50% slevu na vybrané příslušenství. Zákazník přitom dopředu neplatí nic, pojištění lze navíc kdykoliv zrušit a to bez sankcí. V případě opravy garantuje O2 použití originálních dílů, pokud je škoda totální, zajistí vám O2 nový kus bez spoluúčasti. Doporučujeme však detailně prostudovat podmínky smlouvy o pojištění, kterou na prodejně podepíšete. Kompletní znění podmínek pojištění najdete zde, můžete si prostudovat i informační dokument.

Z tiskové zprávy se můžeme dočíst, že O2 nabízí pojištění ve spolupráci s pojišťovnou Maxima, a to již od roku 2015. Podle statistik se 20 % nehod s telefonem stane doma, 10 % v práci a 50% venku. 85 % všech škod je přitom spjato s prasklým displejem. V rámci pojištění na mobil je kryto:

  • Nahodilé poškození - mechanické poškození (pád, náraz, vnější mechanické působení, apod.), působení vody, poškození elektrickým proudem
  • Pojištění krádeže - prostá nebo kapesní krádež (v metru, nákupním centru,...), krádeže po překonání překážek/loupež (vykradená kancelář nebo byt, apod.)

Měsíční úhrada pojištění se odvíjí od pořizovací ceny zařízení v aktuálním ceníku operátora O2:

Pořizovací cena zařízení Měsíční cena pojištění
do 4 000 Kč 49 Kč
4 001 Kč - 7 000 Kč 99 Kč
7 001 Kč - 10 000 Kč 149 Kč
10 001 Kč - 17 000 Kč 199 Kč
17 001 Kč - 25 000 Kč 259 Kč
25 001 Kč - 45 000 Kč 299 Kč
Diskuze (16) Další článek: Pomohou moderní služby ke zlepšení pověsti taxikářů? Řidiči houfně migrují od taxametrů k aplikacím

Témata článku: Smartphony, Tablety, O2, Evropská unie, Pojištění, Prasklý displej, Servis, Krádež, Tableta, Operátor, Zařízení, Maximum, Spoluúčast, Česká republika, Cena zařízení, Poškození


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Chytré trenýrky či podprsenka. Na první pohled směšné, na druhý pohled zcela logické řešení
Karel Kilián
Chytré oblečeníWearablesNositelnosti
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety