Objevily se snímky pořízené Xperií XZ2 Premium. Jaký je první duální foťák Sony?

Ačkoli Sony vyrábí jedny z nejpokročilejších fotosenzorů pro smartphony na světě, samo se svými Xperiemi mezi úplnou elitu mobilní fotografie nepatří. Za poslední rok se začal silně projevovat handicap chybějícího smartphonu s duálním hlavním fotoaparátem (přední selfie kameru už Sony používá).

Další krůček směrem k vrcholu má zajistit Xperia XZ2 Premium, která jako první u Sony obsahuje duální fotoaparát Motion Eye. Finální verze zařízení stále ještě není v prodeji, a tak se ostré snímky stále ještě čeká. Zatím se ale můžeme podívat na fotografie pořízené prototypem kdesi v Číně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vypadá to na výrazné vylepšení dosud spíše průměrně zvládané disciplíny Xperií – noční snímky. Druhý objektiv pomůže do snímku dostat více světla. Detaily se sice ještě trochu ztrácí, ale šum se podařilo eliminovat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Díky druhé čočce konečně dojde také na hrátky s hloubkou ostrosti, které dosud Sony suplovalo výhradně softwarově a výsledky nebyly úplně přirozené. Za denního světla a makrosnímcích by pak mohla Xperia XZ2 Premium doslova excelovat. Dostupnost a cenu pro český trh by měl výrobce oznámit během léta.

Sony Xperia XZ2 Premium na produktovém videu:

Váš názor Další článek: 1 milion za 18 dní, to je rychlost prodeje Xiaomi Mi 8. Na nejvyšší edici se čeká

Témata článku: Sony, , , , , , , , , , Sony Xperia XZ2 Premium, Český trh, Pře, Přední selfie, F +, Výrazné vylepšení, Produktové video, Pór, Denní světlo, Jak, Druhá čočka, Snímek, První snímek, Handicap, Finální verze,