Obří baterie ani 5G už odolným telefonům nestačí. Tato novinka má na zádech druhý dotykový displej

  • Superodolné telefony se musí vždy něčím odlišovat
  • Tato novinka od Cubotu má zadní 1,85" dotykový displej
  • Můžete jej využít třeba pro ovládání hudby nebo focení selfíček

Čínská značka Cubot oznámila nový robustní telefon Cubot KingKong X, který má jednu specialitu. Na zádech je připravený sekundární 1,85" displej se seříznutými rohy, který je dotykový a můžete jej použít k celé řadě různých záležitostí. Např. na něm lze přijmout hovor, zobrazit kalendář, zapnout nebo vypnout přehrávání hudby, popř. zadní displej využít pro focení selfíček zadními fotoaparáty. Primární snímač má rozlišení 108 Mpx, dokáže natočit až 4K video. A telefon jako takový splňuje odolnostní normy IP68/IP69K a MIL-STD810H.

Klepněte pro větší obrázek
Cubot KingKong X má na zádech 1,85" sekundární displej

Použitý LCD displej má obnovovací frekvenci 120 Hz, pod zadním krytem se schovává štědrá 10 200mAh baterie, kterou dobijete 33 Watty. Výpočetní výkon u telefonu obstarává Mediatek Dimensity 7050 s 5G modemem. Operační paměť typu LPDDR5 má kapacitu 16 GB, úložiště typu UFS 3.1 je na výběr v kapacitách 256 a 512 GB, a navíc se počítá i s microSD kartami. Konektivita zahrnuje mimo podpory 5G i Wi-Fi 6 nebo NFC.

Klepněte pro větší obrázek
Klíčové vlastnosti telefonu Cubot KingKong X

Uvnitř telefonu běží Android 14, ale je třeba zmínit, že Cubot neuvádí počet případných aktualizací, a tak počítejte s tím, že pravděpodobně nedorazí žádná. A pokud snad ano, budete alespoň příjemně překvapeni. Prodej telefonu začne 22. července, v předprodeji telefon vychází na necelých 10 tisíc korun.

Představení Cubot KingKong X:

Váš názor Další článek: Samsung má první 3nm procesor. Je určen pro chytré hodinky a v akci ho uvidíme už za pár dní

Témata článku: Cubot, , , , , , , , , , , , Záda, Focení, Telefon, Hudba, Novinka, MediaTek Dimensity, Displej, Dotykový displej,