Jak stáhnout Očkovací certifikát, který vás pustí do sedmi evropských zemí

Ministerstvo zdravotnictví zpřístupnilo stažení digitálního certifikátu, který slouží jako potvrzení o negativním testu na koronavirus, o prodělání nemoci či jako doklad o provedeném očkování.

Certifikát si stáhněte na stránkách ocko.uzis.cz. Stačí jen zadat své číslo pojištěnce a poté číslo vašeho občanského průkazu. Následně dostanete SMS s kódem, který vám otevře dveře ke stažení certifikátu. Alternativně lze pro přístup k dokumentu využít eIdentitu.

Oživeno v pondělí 16.00: Přihlášení na Očkovací portál občana je opět funkční.

Pod svým profilem mám aktuálně jednu dávku očkování látkou Comirnaty, což je i detailně rozepsáno ve staženém PDF dokumentu s názvem „EU Digital COVID Certificate.“ Tento očkovací certifikát můžeme brát jako jakýsi předvoj pro připravované Covid Pasy. Dokument totiž oficiální cestou v této chvíli bilaterálně uznává jen Německo, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko, Polsko, Slovensko a Chorvatsko.

Každá ze zemí má sice svá specifika při vstupu zahraničních občanů, tradiční dovolenková destinace Čechů se však výrazně odlišuje. Zatímco třeba do Německa můžete až po 14 dnech od druhé dávky očkování, do Chorvatska můžete zavítat již po 22. dnech od první dávky. Potom stačí mít po ruce (nebo v mobilu) toto jednostránkové potvrzení, které je prvním krokem při návratu zpět do běžného života.

V průběhu léta by měla EU dotáhnout mezinárodní evropskou aplikaci „Digitální zelený certifikát“, která bude uznávána na celém území Evropské unie.

Diskuze (79) Další článek: Fitbit rozpozná chrápání a určí, jestli spíte jako medvěd nebo želva

Témata článku: Koronavirus, Covid pas, SMS, Slovensko, QR kód, Německo, Evropská unie, Polsko, QR, Certifikát, covid-19, Dávky, Očkování, Slovinsko, Maďarsko, Chorvatsko, PDF, Rakousko, Dokument, Evropská země


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny