Přečetl si vůbec autor článek, který uvedl jako zdroj. Kdyby ano, tak by se dozvěděl, že už od počátku existence FRP se ochrana aktivovala při resetu přes Recovery. A všechny "novinky", o kterých píše novinky nejsou.Ukázka ze zdroje: During The Android Show: I/O Edition, Google announced plans to “further harden Factory Reset protections, which will restrict all functionalities on devices that are reset without the owner’s authorization.” While the company didn’t elaborate much, a screenshot it shared suggests that Android will likely detect if someone bypasses the setup wizard and then force another factory reset, preventing unauthorized use until the user proves ownership.
Je spousta možností jak získat zamčený telefon naprosto legálně. Třeba jako anonymní dar pro určitou skupinu (postižení atd.). Původní majitel ho zapomene odemknout a odhlásit, vy původního majitele neznáte. Nově bude takový telefon leda na vyhození.
No já bych řekl, že tato funkce tam už je několik let. Jde asi o nějaké vylepšení.
no vsak prave, a budu "nepouzitelne" asi tak ako doteraz
no to chcem tu ochranu vidiet po odomknuti bootloaderu a nepouzivani s gapps, ako som fical x rokovjedine co v tom clanku citam je ze chcu pravdepodobne zakazat odomknutie bootloadera, inak je ta ochrana na androide na dve veci, akonahle mam odomknuty bootloader tak si mozu ich ochranu bez gapps na custom ROM strcit kamsi
Názor byl 1× upraven, naposled 14. 5. 2025 15:12
Bootloader ale v některých Androidech opravdu uživatelsky nedestruktivně odemknout nejde stejně pro ně není alternativní pro běžné použití dostupná ROMka. Tedy co to má dokazovat?Vzhledem k miliardám lidí v Číně a Indii ono telefonů androidem a přesto bez google služeb bude telefonů moc a nejsou to AOSP "čisté stroje" . Ony byly v asii na trhu telefony i s rootem v základu.
Nejde? To musi byt nejaka hodne exoticka znacka, ide prakticky u vsetkych popularnych znaciek, ci uz Xiaomi/Redmi (zatial, aj ked utahuju sroby kazdy rok), Samsung, Sony, OPPO/Vivo (a podznacky), Pixel, jedine kde to uz snad oficialne nejde je Huawei/Honor.Bezne pouzitelnu ROMku nepotrebujete, podstata je ze ak raz odomknete bootloader, tak bude ten telefon zarucene bez gapps pouzitelny a je to len otazka upravy softveru co je fakt prkotina, aby mali kradnute telefony odbytisko kde ich budu hromadne flashovat, takze nic co by demotivovalo zlodejov. Ostatne sa nadalej kradnu a recykluju aj iphony napriek ich "ochrane". Ochrana ochrani mozno vase udaje, ale rozhodne nie vas telefon pred kradezou.Telefony v Indii maju sluzby google v Cine sa da u vacsiny odomknut bootloader. Co je ciste alebo neciste je irelevantne.
No, pokud je telefon blokovaný frp, tak bootloader jednoduše a hlavně zadarmo neodemknete (netvrdím, že to nejde, ale potřebujete servisní účet či specializovaný software), protože v nastavení telefonu musíte aktivovat odemknutí OEM.A v Číně, pokud vím, bootloader telefonu neodemknete, pokud nezískáte povolení od vlády pro vědecké účely.
Názor byl 1× upraven, naposled 18. 5. 2025 00:48
Co se týče možnosti odemknutí u jednotlivých značek, zde máte krásný seznam: https://github.com/melontini/boot...l-of-shame
Tak u iPhone nelze ani rozebrat na součástky. Tam se autor plete. Resp. rozebrat jde všechno, ale dokud je iP vázán na uživatele, tak součástky nelze použít v jiném iP
Názor byl 1× upraven, naposled 14. 5. 2025 13:37
Obecně lze.Zablokovaný(tedy i kradený) iPhone se většinou neprodá jako celek. A součástky z něj mají docela hodnotu. A recyklace v asii funguje ve velkém.Mýtus o "nepoužitelnosti" slouží hlavně jako odstrašování a ujišťování se sama sebe, že to nikdo neukradne.....
Většina součástek od uvedení ios 18 je nepoužitelná, pokud není telefon odebrán z i účtu. Samozřejmě to po uvedení bylo podmíněno zapnutím této funkce, ale mně se zapnula sama s přechodem už na betu.
Displej, baterie, fotoaparáty, reproduktory, konektory, tlačítka,kryty - rám, sklo, šroubky, i touch ID.... ...vlastně jen základní deska zůstane bloklá.
můžete použít pouze díly bez elektroniky, zbytek je napárovaný se sériovým číslem, tj max rám a sklo a šroubky
Nikoliv použít toho jde opravdu více , čím složitější díl tím je to náročnější . Někdy je to nespolehlivé ( cykly baterie, truetone LCD) ale i tak to funguje. Vyloženě 100% nefunkční neautorizovaná oprava je bord, FaceID a touchID u nových novějších . Jednak to není i IPhonu do verze 10 , a pak je potřeba iOS 15 a novější a to hlavní : NENÍ to ochrana před zcizením , ale ochrana před neautorizovanou opravou . Tedy i novými díly , nebo neoriginálními díly .Hovoří se o tom že v EU tak tato funkce možná bude pokud soud rozhodne být deaktivována. Podobně jako umožněn přístup alternativním marketům. On tlak ze strany nároku na opravu svépomocí je i v USA.
Do každého Androidu nebo do každého nového androida?.... ....vzhledem k množství starých telefonů a jejich tržní obnově . Bude nad 50% stímhle za 5let ?
Tak to vyprávějte těm, co si koupili CM2 Dongle 😂
Zámek displeje ani heslo jsem nikdy nepoužil není důvod
Jak se bude řešit legální převzetí telefonu?Asi bude nějaký proces, který bude potřeba dodržet při prodeji. Něco bude muset udělat původní vlastník, něco nový.Co když to původní vlastník neudělá? Například proto, že umřel. Nový vlastník telefon zdědí, ale nebude mít možnost ho zprovoznit.
V čem vidíte problém ? Telefon prodáte po factory resetu a kupující nic neřeší. Telefon po zemřelém odemknete pokud googlu doložíte že jste dědic a taky v závislosti natavení účtu pro případ úmrtí.
Prodej telefonu? Stejně jako teď. Původní majitel musí telefon odemknout, jít do Nastavení a udělat Tovární nastavení. V takovém případě se FRP lock neaktivuje. Nový majitel pak telefon může používat jako nový. Na tom se nic nemění.FRP lock se aktivuje, pokud resetuješ zamčený telefon.
Ne to nestaci. Dulezite je se pred obnovenim do tovarniho nastaveni odhlasit z Google uctu. Pokud to neudelate, musi se ipo resetu nejdrive prihlasit puvodni majitel.
Máš pravdu. Děkuju za opravu. Je nutné prvně odebrat Google účet a až pak provést tovární nastavení. Já měl pravdu alespoň v tom, že se nic nemění v případě prodeje telefonu. Postup byl a bude stejný: Odebrat účet, resetovat, darovat/prodat.
Ja to vim z prvni ruky. Nedavno sem svuj starej Pixel strelil na eBay za dvojnasobek toho co Google nabizel jako hodnotu na protiucet...
Takže až teď jako opraví ty chyby pomocí kterých to šlo obcházet ? Já měl za to, že to přepnutí do režimu pro slabozraké + nějaký exploit atd je už roky vyřešeno. Vždyť to je v Androidu už 10 let.
Nesmíš Chroustovi všechno věřit... Z článku to vypadá, že vůbec neví, co se teda teď má změnit...
FRP lock a factory reset nema spolu nic spolecneho .FRP lock jiz dnes chrani proti fsctory reset.A je to opruz obejit na spouste firmware takovej ze vylucuje uspech u 99.9 procent uzivatelu.Mimo jine musite spustit urcitym zpusobem zamklymu telefonu zpristupneni pro slabozrake a pote udelat dalsich cca 10 operací ..
Ty první dvě věty si dobře protiřečí 😀
Ten článek vyznívá, jako by Android do teď FRP ochranu vůbec neměl 😀
Pokud měl novější mobil s Androidem přihlášení k účtu Google tak po továrním nastavení vyžaduje heslo k účtu Google. Proto při prodeji je nutné vždy prvně odhlásit z účtu a až potom provést tovární nastavení.
Nebo provést tovární nastavení z odemčeného telefonu.S tím novějším Androidem jsi mi připomněl jednoho mého bývalého profesora na VŠ: "No, a nově se tomu teď říká... No, nově... Ono je to už přes padesát let..."
Tak jednoduché to není, opravdu je nutné odebrat účet v odemknutém telefonu a pak tovární nastavení.
Máš pravdu. Je nutné prvně odebrat Google účet a až pak provést tovární nastavení. Ale i to bylo a bude stále jednoduché.
Výborně, to jsem iPhonům vždy záviděl
Tak podle rychlého průzkumu: Apple tuto funkci zavedl v roce 2013 a android 2014.
To mi prosim nekdo vysvetlete. Roky jedu Samsungy a kdyz udelam tovarni nastaveni z trojhmatu, tak to chce pri nastaveni telefonu zadat heslo google uctu, nebo pin, ktery byl nastaven pred resetem....
Tato ochrana je v Androidu od verze 5.1. Ale byly nějaké triky a exploity, jak FRP obejít – hlavně u levnějších telefonů. Nově by už zloděj neměl mít žádnou šanci ani u levných telefonů, kde výrobce kašle na záplaty. Možná. 😀
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.