Odolné sklo Gorilla Glass 7i míří do telefonů střední třídy. Je odolnější proti pádům i běžným škrábancům

  • Gorilla Glass 7i je nové odolné sklo navržené pro střední třídu
  • Vylepšuje dosud používané sklo Gorilla Glass 5 z roku 2016
  • Je určeno pro smartphony, tablety i chytré hodinky

Značka Corning představila novou generaci odolného skla Gorilla Glass 7i. Za poměrně netradičním názvem stojí fakt, že se jedná o sedmou generaci odolného skla (stejně jako Victus) a samotné písmeno i má znamenat slovní spojení „industry leading innovation for intermediate devices“. Za tím můžeme v překladu hledat odolné sklo určené primárně pro telefony střední třídy. Ty až dosud často používaly starší Gorilla Glass 5 z roku 2016, na trh se navíc stále dostávají i telefony s Gorilla Glass 3 (2013). Podle Corningu tak nastal čas na změnu. 

Klepněte pro větší obrázek
Nová generace Gorilla Glass 7i je postavena mezi Gorilla Glass 5 a Victus, primárně je určena pro telefony střední třídy s velkými displeji, ale také pro displeje tabletů nebo chytrých hodinek

V portfoliu výrobce vyplní mezeru mezi mezi Gorilla Glass 5 a řadou Victus. Gorilla Glass 7i má přežít pády až z jednoho metru na tvrdý povrch, např. na asfalt. Konkurenční odolná skla to podle Corningu zvládají jen z poloviční výšky, jinak dojde k jejich poškození. Nová generace skla má být oproti konkurenci dvojnásobně odolná proti poškrábání, a je určena pro telefony v různých cenových hladinách. Oproti páté generaci skla, která byla navržena pro průměrnou úhlopříčku displejů z roku 2016 (5,3 palce), je nová generace skla vhodnější pro větší displeje aktuálních smartphonů, které jsou také výrazně těžší, než před osmi lety. Srovnání s výše postaveným sklem Victus ale chybí.

Corning dodává, že jsou pro něj důležité i optické vlastnosti skla. Je však třeba zmínit, že Gorilla Glass 7i v sobě nemá vrstvu, která by eliminovala odlesky podobně jako u Gorilla Glass Armor. Pro něj má v tuto chvíli stále exkluzivitu Samsung. Gorilla Glass 7i zase jako první použije mobilní značka Oppo, a to u některého z aktuálně připravovaných telefonů. 

Testování škrábanců u skla Gorilla Glass 7i:

Zdroj: Corning

Váš názor Další článek: Google do Androidu vrací notifikace týkající se nově nainstalované aplikace. Připomene vám její první spuštění

Témata článku: , , , , , , , , Nová generace, Corning, Generace, Gorilla Glass Armor, Telefon, Třída, Škrábanec, Sklo,