Odrazilo se Sony ode dna? Mobilní divize smazala ztrátu, na oslavy to ale stále není

Odrazilo se Sony ode dna? Mobilní divize smazala ztrátu, na oslavy to ale stále není

Sony Corporation zveřejnila výsledky hospodaření za čtvrté kalendářní čtvrtletí 2019. Ve vánočním kvartálu japonská společnost utržila 2 463 miliardy jenů (cca 511 miliard korun), což je meziroční nárůst zhruba o 2,5 %. Provozní zisk se ale meziročně snížil o 20 % na 300 miliard jenů (cca 62,3 miliardy korun). Výrazněji totiž klesla ziskovost hudebního vydavatelství Sony Music. Na druhou stranu žádná z divizí nebyla ztrátová.

Klepněte pro větší obrázek

Smartphonový byznys byl už na začátku roku 2019 včleněn do sjednocené divize s fotoaparáty a televizory nazvané Elektronika a řešení (EP&S), která je jako celek zisková. Sony nadále uvádí i parciální výsledky za sekci mobilní komunikace. Z nich vyplývá, že tržby z prodeje mobilů Xperia klesly meziročně zhruba o 16 %, zisk se podařilo udržet nad nulou (cca 1,45 miliardy korun).

Klepněte pro větší obrázek

Sony už ve výsledovkách počty prodaných smartphonů několik let neuvádí, vývoj ale dlouhodobě z vlastních zdrojů sleduje portál XperiaBlog.net. Podle jeho informací se počty prodaných Xperií v posledním kvartálu 2019 dostaly na 1,3 milionu kusů. To je sice nejhorší výsledek ze všech vánočních kvartálů za posledních 9 let, ale na druhou stranu polepšení proti předchozímu kvartálu o 700 tisíc kusů. Vzhledem ke štíhlosti portfolia smartphonů Sony by to mohlo znamenat relativní úspěch modelu Xperia 5.

Diskuze (25) Další článek: Ve zvířecí sociální síti Animal Breath dáváte místo lajků packy

Témata článku: Sony, Smartphony, Xperia, Hospodaření a finance, Statistika, Byznys, Zisky, Peníze, Vydavatelství, MOBI, XperiaBlog, Sony music, Miliarda jenů, Kvartál, Divize, Celek, Mobilní divize, Dno


Určitě si přečtěte

AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone