Ohromující růst Realme o 4104 procent. Značka už je v TOP 4 v Česku, Řecku i ve Slovinsku

Producent chytrých mobilních telefonů realme pokračuje v úspěšném tažení. Za 12 měsíců od vstupu na český trh se vypracoval do TOP 4 nejdodávanějších značek u nás a dle dat výzkumné společnosti Canalys vykázal ohromující meziroční nárůst o 4104 procent. Značce realme se daří i v Řecku a ve Slovinsku.

Data o růstu realme vyplývají z nejnovějších údajů renomované společnosti Canalys za první kvartál roku 2021. Smartphony realme jsou v Česku k dostání od dubna 2020.

„Považujeme to za výjimečný úspěch, za kterým stojí hlavně globální strategie realme přinášet uživatelům trendy telefony za dobrou cenu. Díky naší filozofii ‘Dare to Leap’ stojíme v čele v oblasti inovací, designu i hodnoty produktu. To je něco, s čím se mladí uživatelé ztotožňují,“ říká Madhav Sheth, CEO realme v Evropě.

Klepněte pro větší obrázek

Společnost realme přinesla do nižších cenových kategorií technologie, které zde dosud chyběly. Třeba jeden z nejnovějších modelů realme 8 Pro se chlubí 108Mpx fotoaparátem a časosběrnými režimy noční oblohy a Tilt-shift. Model realme 7 5G se stal nejlevnějším telefonem s podporou sítí páté generace. Brzy ho nahradí realme 8 5G, ještě dostupnější telefon, který bude pohánět výkonný processor Dimensity 700 5G. Značka realme také díky modelu 7 Pro do cenové kategorie pod 300 euro poprvé přinesla technologii super rychlého 65W nabíjení.

„Pro zákazníky je důležitá i záruka kvality a spolehlivosti. Proto se realme spojilo s TÜV Rheinland a představilo certifikát TÜV Rheinland High Reliability založený na tříletém životním cyklu telefonu. Jako první tuto certifikaci obdržely smartphony realme C21 a C25,” říká Kateřina Vymazalová, šéfka komunikace realme v Česku, na Slovensku a Maďarsku.

Během pouhého roku působení na českém trhu představilo realme 13 smartphonů, které pronikly do nabídky téměř všech mainstreamových prodejců, jako jsou Alza, CZC nebo Datart. Telefony mají v nabídce i operátoři Vodafone a O2. Vlajkovou lodí značky je realme X 50 Pro 5G, další z modelů X3 SuperZoom jako první na světě nabídl „Starry Mode“ pro fotografování noční oblohy.

Za impozantním úspěchem realme stojí i inovativní marketing. Ve světě e-commerce, kam se vloni přesunula obrovská část prodejů, udržují zaměstnanci realme vztah se svými komunitami, informují je o největších novinkách a snaží se sledovat jejich trendy. Firma také vylepšila své poprodejní služby, jako je prodloužení záruky, online podpora a kratší dodací lhůty.

„Jsme ambiciózní společností, a naším cílem tak nemůže být nic jiného, než se během roku 2021 propracovat do TOP 3 v České republice. Měly by nám k tomu pomoci nové telefony s podporou 5G a chytré produkty spojující internet věci s umělou inteligencí,” uzavírá Kateřina Vymazalová.

Další článek: Nabídky operátorů v květnu: nové 5G telefony, slevy a konferenční mikrofon

Témata článku: Tiskové zprávy, Kateřina, Časosběr, Pro +, TUV, Rusko