OnePlus 9 Pro má problémy s přehříváním, výrobce už připravuje opravu

Telefony OnePlus 9 Pro, které jsou letošní vlajkovou lodí čínské značky spadající pod Oppo, čelí nepříjemnému problému – jejich novopečení majitelé poměrně často hlásí potíže s přehříváním. Výrobce již o problému ví a vyjádřil se v tom smyslu, že vše vyřeší pomocí aktualizace.

Přehřívání se projevuje především při pořizování fotografií a natáčení videí. Potíže zaznamenal například zakladatel a majitel serveru Android Police Artem Russakovskii, který na Twitteru publikoval snímek obrazovky, na němž systém opakovaně oznamuje příliš vysokou teplotu, kvůli níž vypíná některé funkce.

Klepněte pro větší obrázek 
Opakované hlášení o přehřátí

OnePlus 9 Pro a přehřívání

Z uvedeného snímku lze vyčíst, že na vychladnutí telefonu je obvykle potřeba vyčkat zhruba čtyři minuty. Poté systém ohlásí, že teplota je v pořádku a telefon lze normálně používat. Russakovskii označuje přehřívání za nepříjemné a blokování fotoaparátu vnímá jako frustrující.

O skutečnosti, že se zdaleka nejedná o ojedinělý problém, svědčí vlákno na oficiálním diskuzním fóru OnePlus, které ve čtvrtek odpoledne obsahovalo více než dvě stovky příspěvků. Nejčastěji se potíže s přehříváním objevují při natáčení videí v rozlišení 4K při snímkovací frekvenci 60 nebo 120 fps.

Jeden z uživatelů například napsal: „Můj pár hodin starý OnePlus 9 Pro se během nabíjení zahřívá na 44-45 stupňů. Při běžném používání dosahuje až 41 stupňů. Fotoaparát a všechny ostatní aplikace se vypínají a varují před přehřátím.“ Aplikace pro focení zobrazuje dva typy hlášek: jedna upozorňuje na rostoucí teplotu a žádá uživatele o přestávku, druhá konstatuje, že teplota telefonu je příliš vysoká, a proto nelze foťák používat.

Není to ojedinělé

Přehřívání mobilních telefonů není vysloveně výjimečným jevem. Stává se to například při dlouhodobém hraní her, umístění telefonu za čelní sklo automobilu či sledování videí ve vysokém rozlišení. V případě OnePlus 9 Pro to ale dle ohlasů vypadá, že se tento problém objevuje častěji, než je obvyklé.

V minulosti byly problémy s přehříváním hlášeny u některých Samsungů Galaxy S21 Ultra (zejména při používání fotoaparátu). My jsme na upozornění na přehřátí narazili při testování Xiaomi Mi 11 v stres testu v benchmarku 3DMark. Celkem logicky tak vyvstává otázka: je to problém OnePlusu, nebo procesoru Qualcomm Snapdragon 888?

Klepněte pro větší obrázek 
Toto hlášení jsme zaznamenali na Xiaomi Mi 11

Nutno podotknout, že potíže s vysokými teplotami se zdaleka netýkají všech kusů a patrně hrají roli ještě nějaké další okolnosti. Někteří uživatelé hlásí, že mohou s OnePlusem 9 Pro nahrávat 4K videa neomezeně dlouho, aniž by na ně vyskakovaly jakékoli chybové hlášky.

Zásadním faktem na této kauze je, že výrobce o problému ví a uznává ho. Tiskový mluvčí OnePlus uvedl, že by ho měla vyřešit aktualizace, jež bude uvolněna v následujících týdnech. Nezbývá tedy než čekat a doufat, že softwarová záplata tuto nepříjemnost opravdu vyřeší.

Diskuze (3) Další článek: Realme 8 Pro je další nabíjecí rychlík. O rekord sice nebojuje, ale hlídá si zahřívání

Témata článku: Oneplus, Android, Fotoaparát, Snapdragon 888, Chyba, Twitter, Problém, OnePlus 9 Pro, Oprava, Telefon, Police, Potíž, Přehřátí, Výrobce, Vysoká teplota, Qualcomm Snapdragon, Přehřívání, Xiaomi


Určitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze