OnePlus a Hasselblad: První společný fotomobil přijde 23. března a půjde o dlouhodobou spolupráci

OnePlus oznámil termín představení vlajkové řady 9, akce startuje v úterý 23. března v 16 hodin. Pozvánka potvrzuje spolupráci s švédským výrobcem fotoaparátů Hasselblad, takže očekávání kladená na fotokvality jsou velká.

Důležité je, že nepůjde o jednorázový počin. OnePlus bude s Hasselblad spolupracovat příští tři roky a počítá se se 150 miliony dolarů na výzkum a vývoj. Švédové se postarají hlavně o softwarové úpravy obrazu (kalibrace senzorů, vyladění barev adal.), hardware foťáku bude nadále řešit OnePlus. Tentokrát půjde o fotoaparát Sony IMX 789, se kterým se telefon naučí pořizovat 12-bitové RAW snímky.

Řada bude mít zřejmě tři modely, nejzajímavější bude OnePlus 9 Pro s 6,67" LTPO displejem s dynamickou 120Hz obnovovací frekvenci, mluví se také o vyšším rozlišení 1440p. Základní model si při stejné frekvenci zřejmě vystačí s tradičním OLED panelem. Hnacím motorem by měl být u obou procesor Qualcomm Snapdragon 888, 8 GB RAM a jako minimum 128GB vnitřní úložiště. Chybět nebude ani rychlé 65W dobíjení včetně bezdrátového.

Zdroj: The Verge, GSMArena

Diskuze (18) Další článek: První živé snímky Samsungu Galaxy A52 potvrzují zvýšenou odolnost IP67

Témata článku: Oneplus, Android, Smartphony, Fotoaparát, Premiéra, Hasselblad, Trojitý fotoaparát, OnePlus, Březen, Spolupráce, The Verge, Výzkum, Dolar, Qualcomm Snapdragon, Telefony s Androidem na Heureka.cz