OnePlus a Oppo se částečně spojí. Výzkum a vývoj bude ve společných rukou

Společnosti Oppo a OnePlus se dohodly, že spojí svá vývojová centra. Druhá zmiňovaná firma uvádí, že se se bude i nadále „sbližovat“ s firmou Oppo, což zřejmě znamená, že pomalým tempem dojde ke sloučení obou společností. OnePlus však bude navenek (prozatím) figurovat samostatně. Již dříve byly k sobě obě společnosti přeci jen trochu blíže, kupříkladu letos v lednu už firmy sjednotily vývoj smartphonů.

OnePlus na svém blogu uvedlo, že sloučení obou firem znamená, že bude mít značka „více zdrojů k tomu, aby vytvářela ještě lepší produkty“. Tento krok ji má také umožnit „být efektivnější, např. připravovat rychlejší softwarové updaty“. Jenže, obě firmy v současné době provozují vlastní softwarové týmy, takže není jasné, jak konkrétně chce OnePlus užší spolupráci s Oppem přetavit v rychlejší vývoj softwaru.

Od spojení obou firem, které budou zřejmě figurovat podobně jako v nedávné době Huawei a Honor, si slibujeme zejména levnější telefony pod značkami obou firem. Pro uživatele smartphonů OnePlus je zde ještě jedno ujištění. I přes užší spolupráci s Oppem bude v telefonech mimo Čínu i nadále používána nadstavba OgyxenOS. Zde se žádná změna nekoná.

Představení smartphone OnePlus Nord CE 5G:

Zdroj OnePlus

Diskuze (1) Další článek: Xiaomi Mi Band 6: sázka na jistotu mezi chytrými náramky

Témata článku: Oneplus, Oppo, Smartphony, Čína, Výzkum a vývoj, Threads, Značení, Strategie, Vývoj, Oppem, Vývojové centrum, Výzkum, Úzká spolupráce, Firma, Sloučení