OnePlus a Oppo spojují síly. Jejich smartphony bude vyvíjet jeden tým

Značky OnePlus a Oppo oznámily spojení týmů pro výzkum a vývoj smartphonů. Dosud tyto dvě sesterské společnosti spadající pod BBK Electronic vyvíjely samostatně. Nicméně i tak bylo v minulosti poznat, že firmy k sobě nemají daleko a některé smartphony jsou si podobné. Dokonce měly i navzájem kompatibilní technologii rychlého nabíjení, kterou si každá ze značek pojmenovala po svém: Oppo VOOC a OnePlus Dash Charge.

Nyní v rámci snižování nákladů dojde k úplnému spojení vývoje smartphonů. Dvě firmy, stejný vývojový tým, samostatné produkty. OnePlus může nabídnout odladěný systém OxygenOS, Oppo zase může dodat své know-how z oblasti fotoaparátů.

Každopádně hlavně pro OnePlus je to za poslední rok několikátá velká změna. Nejdříve došlo k rozšíření portfolia z prémiových smartphonů i na nižší třídu. Koncem roku OnePlus opustil spoluzakladatel a hlavní tvář značky Carl Pei. Jak se na produktech projeví užší spojení s Oppo?

Via Android Authority

Diskuze (2) Další článek: Důvěra v ekosystém. Samsung updatuje tablety Galaxy Tab S7 na One UI 3.1

Témata článku: Oneplus, Oppo, Smartphony, Fotoaparát, Telefony, OxygenOS, Výzkum a vývoj, Oppo, OnePlus, BBK Electronic, Pei, Carl Pei, Značka, SMA, OnePlus Dash Charge, Oxygen, Spoluzakladatel, Spojení, Via Android Authority, Mobilní telefony Oppo na Heureka.cz