OnePlus Buds Z jsou lehoučké bezdráty s odlehčenou cenovkou a „crazy“ barvami

Ceny zcela bezdrátových sluchátek vytrvale klesají, světu byl představen další model, který se bohatě vejde pod dva tisíce korun. OnePlus Buds Z vyjdou při nákupu v evropském e-shopu na 59 eur, tedy asi 1 600 Kč. Nabídnou přitom částečnou odolnost proti vodě a výdrž přehrávání s pomocí nabíjecího pouzdra až 20 hodin.

Buds Z jsou typem zcela bezdrátových sluchátek špuntové konstrukce s protáhlou nožkou, k nabíjení se ukládají naležato diagonálně do pouzdra. To váží zhruba 40 gramů, samotná sluchátka každé potom něco málo přes 4 gramy a patří tak k velmi lehkým.

Obslužná aplikace a rychlé nabíjení

Každá mušle je vybavena 10mm dynamickým měničem s posílenou basovou složkou. Ovládání sluchátek probíhá poklepáním na nožku, gesta je možné nastavit v aplikaci HeyMelody. Pokročilejší funkce jako aktivní potlačení hluku (ANC) nebo režim propustnosti (ambientní režim) sluchátka nemají.

Každé sluchátko obsahuje vestavěnou baterii s kapacitou 40 mAh, na jeden zátah vydrží přehrávat hudbu až 5 hodin (nebo 3 hodiny telefonování). Plně nabité pouzdro s baterií 450 mAh pak doplní energii na čtyři další plné cykly poslechu. Pouzdro se dobíjí pouze kabelově přes USB-C, deset minut na nabíječce přidá 3 hodiny poslechu.

Sluchátka poskytují odolnost proti potu a postříkání vodou v souladu se stupněm krytí IP55, spojení s telefonem zajišťuje Bluetooth 5.0. Podporované kodeky OnePlus neuvádí, ale zřejmě půjde o základ v podobě SBC a AAC. Na výběr je klasická bílá barva, anebo speciální barevná edice „Cool Cat“ od amerického designéra Stevena Harringtona.

Váš názor Další článek: Myslí se i na první skládačku. Galaxy Fold dostane softwarové vychytávky ze Z Fold2

Témata článku: Oneplus, Aplikace, Bluetooth, Barvy, Bezdrátová sluchátka, Zcela bezdrátová sluchátka, True wireless, Nákup a ceny, Cenovka, OnePlus Buds, Barva, SBC, Sluchátko, MAh, Africký národní kongres, Pouzdro, Nožka, AAC, Buds Z, Odolnost


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15