OnePlus jde na český trh. Těšte se na lepší dostupnost, servis a snad i ceny

Ředitel TCCM Kamil Vacek oznámil, že firma bude od července zastupovat ikonickou značku mobilních telefonů OnePlus v deseti zemích střední a východní Evropy. Patří mezi ně i Česká republika (a Slovensko), takže jsme se logicky zajímali o podrobnosti.

Telefony OnePlus v Česku nabídnou tři až pět partnerů, ale smlouvy se teprve ladí. Jasno by mělo být koncem července, kdy budou oznámeny i dostupné modely, jejich ceny a další podrobnosti. Dlouhou dobu si mohli čeští zákazníci telefony OnePlus koupit pouze na evropském e-shopu oneplus.com/cz, později se přidalo CZC.cz s nadsazenými cenami a později i Alza, která cenovou hladinu snížila.

Oficiální distribuce má kromě vzorné servisní podpory znamenat také cenovou stabilitu. „Ceny v Evropě se budou lišit jen podle DPH, memory tax a kurzového rizika. Žádná cena by do budoucna nemela být o více než 5 % vyšší než například v Německu,“ říká Kamil Vacek.

Pohled do historie. Značka OnePlus začínala agresivní kampaní zaměřenou na konkurenty:

Společnost TCCM má s distribucí mobilních telefonů dlouholeté zkušenosti, v minulosti na náš trh přinesla jména jako Samsung, HTC, Meizu, Sagem, Coolpad a další, v současné době distribuuje značky Honor, Nokia a CAT, působí ve 22 evropských zemích a v roce 2018 prodala více než dva milióny telefonů.

Diskuze (11) Další článek: 2× Huawei, 2× Xiaomi. Srovnání polochytrých hodinek vyhrál nejlevnější model

Témata článku: Oneplus, , , , Dostupnost, Německo, Český trh, Slovensko, Dobrá dostupnost, Evropa, Kamil Vacek, DOS, Česká republika, TCCM, Značka, Mobilní telefon