OnePlus láká na 8. března. Na samostatné akci oznámí datum premiéry OnePlus 9

Značka OnePlus na svém webu láká na své budoucí oznámení, které se uskuteční 8. března. S největší pravděpodobností se za pár dní ještě nedočkáme kýžené premiéry řady OnePlus 9, výrobce nám jen sdělí, kdy má v úmyslu celou řadu představit veřejnosti. Tento „teaser na teaser“ však příliš postrádá smysl, protože o trojici modelů chystané řady od OnePlus toho víme už dost a dost.

Základní OnePlus 9E (též označený jako 9 Lite nebo 9R) dá před funkcemi přednost co nejnižší ceně. Telefon dostane 6,5" IPS displej s rozlišením Full HD+ a 90Hz obnovovací frekvencí. Výkon má obstarat Snapdragon 870, jako hlavní foťák bude použit 64MPx snímač. OnePlus 9 má být jakousi střední cestou. U 6,55" displeje čekejte podporu 120Hz, pod kapotou bude tepat Snapdragon 888. Na zádech mají být umístěny hned tři foťáky, hlavní snímač má mít rozlišení 48 megapixelů.

Nejzajímavěji vypadá rozhodně OnePlus 9 Pro, který dostane dvakrát zakřivený 6,78" AMOLED panel s rozlišením QHD+ a podporou 120 Hz. Výkon samozřejmě zajistí Snapdragon 888, baterii o kapacitě 4 500 mAh dobijete kabelem maximálně 65 Watty, počítá se i s rychlým 45W bezdrátovým dobíjením. V „oldskůlovém“ fotomodulu na zádech je vidět inspirace kultovním výrobcem fotoaparátů Hasselblad, který se postará o optiku. 

Oficiální představení smartphonu OnePlus 8T:

Hlavní snímač má mít rozlišení 48MPx, detaily dalších foťáků zatím nejsou známy. Pozvánka na 8. března se zeměkoulí může naznačovat leccos, např. zaměření na zoomové fotografie. Jenže na zveřejněných fotkách telefonu zatím nevidíme žádný periskopický teleobjektiv. Nechejme se tedy překvapit.

Váš názor Další článek: Bill Gates vysvětlil, proč dává přednost Androidu. Ale ani iPhone pro něj není tabu

Témata článku: Oneplus, Smartphony, Snapdragon, Spekulace, Design, Hasselblad, Android 11, Premiéra, Únik, OnePlus, Rozlišení, Březen, Foťák, Full HD, Samostatná akce, Moon, Datum, Digitální fotoaparáty Hasselblad na Heureka.cz