OnePlus to zkusí s levným fitness náramkem. Líbit se bude zejména sportovcům

OnePlus prozkoumává nové tržní segmenty. Už jsme viděli televizi, bezdrátová sluchátka a teď jsou na řadě nositelnosti. Náramek OnePlus Band má sportovní design a silikonové pásky, kterým nevadí pot, ani voda. Vodotěsný je do 5ATM a splňuje stupeň krytí IP68.

Tlačítka chybí, ovládá se výhradně přes 1,1“ AMOLED displej s rozlišením 126 × 294 pixelů a nastavitelným jasem. Ve výbavě nechybí tříosý akcelerometr a gyroskop pro měření kroků, optický senzor pro stále měření srdečního tepu při sportu či spánku. Ten skvěle doplňuje také senzor SpO2 pro měření okysličení krve.

Systém zobrazí notifikace, umožní ovládat hudbu v telefonu, nebo na dálku stisknout spoušť ve foťáku. S telefony OnePlus náramek podporuje synchronizovaný Zen mód, ale jinak spolupracuje i s ostatními Androidy (s iPhonem kompatibilní není). Bonusem je cvičící aplikace schopná trackovat až 13 sportovních aktivit včetně jógy nebo plavání. U venkovních aktivit ovšem zamrzí absence GPS, které si náramek půjčuje z telefonu.

Band má 100mAh baterii, která vydrží až 14 dní. Ke smartphonu se připojuje přes Bluetooth 5.0. Prodej začíná v Indii a po přepočtu stojí cca 900 Kč. Lze ale předpokládat, že se brzy dostane i do Evropy.

Diskuze (1) Další článek: PŘEHLEDNĚ: Ceny a dostupnost horkých novinek od Samsungu

Témata článku: Oneplus, , , , , , , , , , , , Evropa, Sportovec, Náramek, F +, Fitness, Senzor, Telefon, Band, FIT,