OnePlus Tri-fold ukazuje, jak by mohl vypadat skládací smartphone se dvěma klouby

Přestože OnePlus zatím nepřišel s žádným skládacím telefonem, rozhodně to neznamená, že na žádném ohebném smartphonu nepracuje. Nyní server LetsGoDigital odhalil a graficky zpracoval podané patenty firmy, které odhalují telefon, který se skládá rovnou nadvakrát.

Telefon se skládá ze tří displejových částí, které lze libovolně skládat či ohýbat různými směry. To umožní dvojice kloubů, které jsou na patentech vykresleny ve více velikostech. Jeden tedy zřejmě bude hlavní a umožní telefon rozložit na velikost dnešních běžných skládaček. Menší kloub pak rozevře i třetí část, pokud budete potřebovat větší plochu. V rozloženém stavu tak nabídne obrazovku o velikosti větších tabletů.

Zajímavé je, že vzhledem k větším rozměrům bude telefon podle nákresů obsahovat i fyzický zámeček pro zajištění kloubů, aby zařízení drželo v rozloženém či zavřeném stavu. Vybaven bude také magnetickým mechanismem, který pomůže s přeložením a přichycením třetí displejové části na zadní stranu.

Výhodou toho, že půjde displejové části ohýbat oběma směry je možnost složit telefon i tak, aby dvě části displeje zůstaly chráněné. Kdy se podobného zařízení dočkáme, není vůbec jisté. Některé spekulace naznačují, že by firma mohla s prvním skládacím telefonem přijít v roce 2022. Zda ale vyhraje zrovna tato konstrukce, nebo OnePlus, který už je znovu plně pod křídly mateřské společnosti Oppo, půjde spíše konzervativnější cestou, teprve uvidíme.

Dvakrát skládaný displej ukázal již Samsung:

Diskuze (1) Další článek: Smartphony vás budou příští rok špehovat, a to pod taktovkou čipsetu Snapdragon 8 Gen 1

Témata článku: Oneplus, , , , , , Úkaz, Telefon, Kloub, SMA, Velikost, F +