OnePlus zpackal aktualizaci pro Nord. Náprava naštěstí přišla rychle

OnePlus si zakládá na včasné aktualizaci svých telefonů. Poslední update na OxygenOS 11 (postavený na Androidu 11) však doprovázejí problémy. Minulý týden se updatu dočkal model OnePlus Nord, ale pouhých pár hodin po jeho vypuštění začaly problémy.

S rostoucím počtem chybových hlášení se výrobce ve čtvrtek 11. března rozhodl  pozastavit aktualizace. „Aktualizace byla dočasně pozastavena, abychom zajistili plynulý uživatelský komfort kvůli některým zjištěným chybám. Nyní se snažíme vše prozkoumat a jakmile to bude možné, vydáme aktualizovanou verzi. Uživatelé, kteří si nainstalovali předchozí verzi, mohou problémy vyřešit pomocí aktualizací novější verze. Moc děkujeme za trpělivost.“ uvedl jeden z moderátorů na oficiálním fóru OnePlus.

Rychlé řešení

Majitelé telefonů OnePlus Nord hlásili například rapidní snížení výkonu, zhoršenou odezvu, příliš rychlé vybíjení baterie, pomalé nabíjení a špatně fungující aplikace. Problémy byly například s funkcí App Locker, kdy někteří uživatelé neměli po aktualizaci přístup k uzamčeným aplikacím.

Postižení v tu chvíli neměli žádnou možnost, jak situaci řešit – nepomáhala ani obnova zařízení do továrního nastavení. Pokročilejší uživatelé uspěli jedině komplikovaným downgradem zpět na Android 10 nebo manuální instalací beta verze. Pro běžné zákazníky tak bylo jedinou nadějí čekání na vydání opravné aktualizace.

Čekání naštěstí nebylo dlouhé – už v pondělí 15. března byla opětovně spuštěna aktualizace na Android 11 pro OnePlus Nord. Kromě nové verze systému a aktualizovaného UI přináší například funkci ambientního displeje, vylepšený tmavý režim nebo nové funkce v aplikaci Galerie. Doufejme, že druhý pokus již proběhne bez problémů.

Diskuze (8) Další článek: 6 nových funkcí, které udělají Android bezpečnějším a chytřejším

Témata článku: Android, Aktualizace softwaru, Update, Galerie, Aktualizace, Problém, Android 11, OnePlus, Threads, Uživatelé, Pro +, Oxygen, Verze, Náprava, Pouhý pár, Komfort, Moderátor, App Locker, Aplikace, Telefony s Androidem na Heureka.cz