Online přenos: Apple představil bezrámečkový iPhone X

  • Novinek bude řada, ale nejvíc se čeká na iPhone X
  • Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00
  • Pro Apple je dnešní akce naprosto klíčová. Povede se?

Tohle je akce roku! Premiéra iPhonů je vždycky velká událost, ale letos to bude něco extra. Apple chce překročit svůj stín a krom dvou evolučních modelů představí i jeden „revoluční“. Bude to důstojná oslava 10. výročí iPhonu?

V tomto online zpravodajství vás provedeme od drbů přes celodenní informační úniky až po večerní premiéru. Keynote začíná v 19:00.

9:53   Spekulace a prostor pro překvapení
Snad ani nejde začít jinak než souhrnem spekulací. Možná jste v posledních týdnech nabyli dojmu, že „už víme skoro všechno“, ale zkušenosti z minulých let ukazují, že prostor pro překvapení se vždycky najde a řekl bych, že letos je ho docela hodně. Spekulací je opravdu hodně, ale také se různí a týkají se většinou hardwaru, ale iPhone, to je také software a služby a ty dokáže Apple pod pokličkou držet velmi dobře.

​Jak uniklo v rámci informací z iOS 11 GM, nové iPhony by měly mít stejný procesor Apple A11, který bude mít 6 jader: čtyři úsporná jádra Mistral by měla být s nižším výkonem a dvě jádra Monsoon pak s vysokým výkonem.

10:12   Důležitost
Dnes představené iPhony jsou pro Apple naprosto klíčové.

  1. Protože iPhone tvoří na dvě třetiny obratu firmy
  2. Protože v posledních dvou letech prodeje gradovaly, stagnovaly a dokonce i mírně klesly. Povede se zvrátit křivku prodejnosti?
  3. Po třech generacích stejného designu čeká veřejnost oživení
  4. Tohle je oslava 10. výročí iPhonu
  5. Půjde o veřejnou premiéru Apple Parku, první keynote ve Steve Jobs Theater.  Čekejte nostalgický a emotivní úvod, ale doufejme, že pokračování bude futuristické!

10:33   Apple padá na druhé místo?
Hodně se v minulém týdnu  propíralo, že Huawei přeskočil Apple na druhé místo v celosvětovém žebříčku prodejnosti. Kromě toho, že jde o průběžné výsledky (na konci kvartálu to může být jinak) a statistický zdroj je lehce pochybný, tak si myslím, že je to Applu úplně lhostejné.

Žebříček počítá prodané telefony na kusy, ale Apple uznává jinou metriku – peníze. A v nich je jasná světová jednička. Apple bere více než 90 % zisku celého odvětví. Zní to absurdně, ale většina renomovaných výrobců je ve ztrátě, takže to nakonec smysl dává.

10:54   Tohle nebyl příliš pracný redesign
Premiér bude víc a jednou z nich je Apple Watch Series 3. Podobu prozradil samotný Apple a za tuhle evoluci designu si vysloužil posměch. Nová je totiž jen červená barva na korunce. Tady asi designér Jony Ive nevykázal mnoho hodin přesčasů :-) Ale abychom Applu nekřivdili, tak uvnitř je nový LTE modul!

Klepněte pro větší obrázek
Už v minulých letech  si designéři Applu vysloužili přívlastek nejlínější na světě a za třetí sérii Apple Watch to schytají znovu.

11:08   Jak se bude jmenovat „revoluce“?
Vedou se horlivé debaty o tom, jak se bude jmenovat „über iPhone". Dlouho se mluvilo o iPhonu 8, ale dnes už se má za to, že toto jméno bude rezervované dvojici evolučních modelů. Takže iPhone X? V posledních dnech bylo nejsilněji slyšet iPhone Edition. A dnes to rozsekl jeden z velkých prodejců, který na svém webu uvádí iPhone X Edition. Jak to bude doopravdy? To se patrně dozvíme až večer!

11:20   Zlatý iPhone X
Také s novým iPhonem budete moct světu předvádět, že máte hodně peněz a nulový vkus. Výrobce příslušenství Brikk z Los Angeles rozjel předobjednávky na iPhone X oblečený do skutečného zlata, růžového zlata, nebo dokonce platiny. Ceny jsou vskutku lidové: od 7 495 do cca 70 tisíc. V dolarech, samozřejmě...

11:40   Dálkový ovladač dostane 
Ovladač k Apple TV podle Apple Insideru po tlačítku Siri dostane další vychytávku z iPhonu – haptickou odezvu.

Klepněte pro větší obrázek

12:02   Je to fake!
My tady čekáme na premiéru iPhonu 8 a v Číně už ho dávno prodávají. Není teda přímo od Applu a to co vypadá jako iOS je spíš přebarvený Android...

12:15   A není to příliš brzy? 
Tenhle titulek mě prostě baví! :-)

12:33   Tři stejná šestijádra
​Jak uniklo v rámci informací z iOS 11 GM, nové iPhony by měly mít stejný procesor Apple A11, který bude mít 6 jader: čtyři úsporná jádra Mistral by měla být s nižším výkonem a dvě jádra Monsoon pak s vysokým výkonem.

Diskuze (162) Další článek: Začínají předobjednávky berlínských Xperií. Nejrychlejší zájemci dostanou sluchátka za 6 tisíc zdarma

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , , , , , , , Apple iPhone 8 256GB, Apple iPhone 8 Plus 256GB, Apple iPhone X, Apple iPhone X 256GB, Home Buttonu, Online zpravodajství, Poslední den, Zmínka, Stejný design,