Operátor Mobil.cz startuje, známe podrobnosti

Vyzkoušeli jsme služby nového virtuálního operátora Mobil.cz a proklepli jsme jeho nabídku do podrobností. Jak je to s internetem „zdarma“?

To hlavní víte už od pátečního úniku informací, dnes půjdeme do podrobností. Virtuální operátor (přesněji Branded Reseller, tedy druhý nejnižší level virtuálního operátora) Mobil.cz působí v síti T-Mobile a do ostrého provozu vyráží právě dnes, v pondělí 13. května. Má jediný předplacený tarif s cenami 2,50 Kč za minutu hovoru, 1,50 Kč za SMS a 5 Kč za MMS. Hovory se účtují systémem 60+1, tedy první minuta vždy celá, dále po sekundách. Roamingovou nabídku představil T-Mobile minulý týden, její podmínky platí i pro Mobil.cz. Prémiové SMS fungují.

Klepněte pro větší obrázek
SIM karta Mobil.cz. Všimněte si prolisu na microSIM, na nejmenší nanoSIM se nemyslelo.
Součástí článku měl být i test služby, ale nenarazili jsme na nic, co by vybočovalo ze scénáře „koupili jsme si standardní předplacenku T-Mobile Twist“.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Tohle je reklamní kampaň a grafika, která doprovodí novou službu.
Hádám, že největším lákadlem bude internet zdarma za dobití.
Klepněte pro větší obrázek
Základní roamingový ceník. Kompletní ceník najdete zde, všeobecné podmínky služby zde.

To nejzajímavější je mobilní internet – je zdarma a zapnutý neustále, i když to platí pouze pro obtížně použitelnou rychlost 16 kb/s. Když si dobijete kredit (stačí minimální částka 200 Kč), na 30 dní aktivujete plnou rychlost s FUP 200 MB (stejný limit je aktivní také při první aktivaci předplacené karty). Ani pak se ale za internet neplatí, kredit je skutečně jen na volání a zprávy. Pokud tento objem vyčerpáte dříve, dalším dobitím aktivujete dalších 200 MB a můžete to provést i několikrát do měsíce. Naopak pokud dobijete dříve než po 30 dnech, FUP limit se nekumuluje, nenavyšuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Takhle si SIM kartu Mobil.cz koupíte na novinovém stánku.

Do tohoto limitu se nepočítají weby skupiny Mafra. Jejich seznam najdete zde, zejména kvůli internetovému vysílání televize Óčko je zde stanoven druhý FUP ve výši 500 MB. Jsou pro vás uvedené limity příliš nízké? Jděte jinam, nebo čekejte, Mobil.cz do budoucna slibuje rozšíření datové nabídky.

 

Z obchodních podmínek: „Službu pod značkou Mobil.cz poskytuje T-Mobile.“

 

SIM kartu a dobíjecí kupóny koupíte na více než 4 000 trafikách, benzínových pumpách a dalších místech, kde se prodává denní tisk. Marfa zkrátka využije distribuční síť, kterou vybudovala pro svoje noviny. Dobíjet ale nemusíte jen typickými kartičkami se stíracím polem, jsou zde i další možnosti:

  • kreditní karta a samoobsluha na mobil.cz
  • terminály Sazka
  • Česká pošta
  • všude tam, kde lze dobít kredit pro T-Mobile Twist
  • bankomaty, elektronické bankovnictví

Některé systémy (typicky bankomaty) nejsou a nikdy nebudou připravené na Mobil.cz, nenechte se ale zastrašit grafikou, nebo označením T-Mobile Twist, dobití by mělo proběhnout bez nejmenších problémů. Platnost kreditu je půl roku, po uplynutí této lhůty bude zbývající kredit deaktivován. Když si dobijete v průběhu dalších 30 dní, deaktivovaný kredit bude znovu aktivován. Minimální dobíjecí částka je 200 Kč, dobíjecí kupóny mají hodnoty 250 Kč a 400 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mobil.cz nemá vlastní číselnou řadu, vypůjčil si jednu od T-Mobilu. Skupina Mafra se stará o propagaci a prodej služeb.

Web a mobilní samoobsluha

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Web nového virtuála a vstup do internetové samoobsluhy.
Přihlásit se můžete jednorázově přes SMS, nebo po registraci jménem a heslem.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jak je u českých operátorů zavedeným zvykem, samoobsluha nefunguje.

Užitečné kódy a čísla

  • dobití kreditu: *144*dobíjecí_číslo#
  • aktuální objem „prosurfovaných“ dat: *145#
  • aktuální stav kreditu: *146#
  • 3333: hlasová samoobsluha-automat, za živého operátora se platí 20 Kč
  • Máte dotaz? Pište na info@mobil.cz
Diskuze (217) Další článek: Další tři firmy chtějí být virtuálním operátorem, ČTÚ přidělil čísla

Témata článku: , , , Česká Pošta, Mobil, Óčko, Zbývající kredit, Start, Kreditní karta, MOBI, Distribuční síť, Nejmenší problém, Minimální částka, Stírací pole, Operátor, Podrobnost, Dobíjecí kupón, Kartička, Hlasová samoobsluha