Operátoři pokryli signálem nejvytíženější úsek metra na lince A

Ačkoli se konsorciu českých operátorů nepodařilo dodržet pokrývání dalších úseků pražského metra podle plánů do konce března, rozšiřování mobilního signálu do stanic a tunelů se přece jen nezastavilo. V těchto dnech se nově připojíte k internetu a zavoláte si v jednom z nejvytíženějších úseků.

Pokrytí se rozšířilo na stanice Muzeum a Můstek na lince A a zároveň i do tunelu mezi těmito dvěma vytíženými přestupními stanicemi. Nový termín pro další část pokrytí je konec června, kdy by se LTE síť měla rozšířit na úseky Staroměstská – Dejvická, Florenc B – Českomoravská a Smíchovské nádraží – Anděl.

Celkem lze nyní využívat mobilní služby ve standardu LTE ve 20 stanicích a přilehlých tunelech v úsecích Bořislavka – Nemocnice Motol, Muzeum – Můstek (6 stanic na lince A), v úseku Nádraží Holešovice – Roztyly (12 stanic na lince C) a  Křižíkova – Invalidovna (2 stanice na lince B).

Klepněte pro větší obrázek
Pokrytí se realizuje nejen v tunelech, ale i stanicích metra. Zde byla ve většině případů dostupná pouze nevyhovující 2G síť, resp. její pomalá datová nadstavba EDGE

Mobilní síť ve vestibulech a tunelech pražského metra je společná pro celé konsorcium operátorů (T-Mobile, O2/CETIN, Vodafone), včetně jejich virtuálů. Tvoří ji zejména vyzařovací kabely a dostupná je 2G, 3G i 4G (LTE) technologie. V metru lze tedy využívat všechny služby včetně internetu, telefonování i SMS. Celá stávající síť pražského metra má být pokryta do konce roku 2021, na nové lince D už bude mobilní pokrytí součástí výstavby.

Diskuze (20) Další článek: Realme rozšíří nabídku o tři nižší modely. Na vlajkový X50 Pro si ještě počkáme

Témata článku: , , , , , , Nádraží Holešovice, Vestibul, Smíchovské nádraží, Linka, Signál, Křižík, Operátor, Fakultní nemocnice Motol, Stanice, Tunel, Úsek metra, Úsek, Linc, Roztyly, Anděl, Internet, Bořislavka