Operátoři pokryli signálem nejvytíženější úsek metra na lince A

Operátoři pokryli signálem nejvytíženější úsek metra na lince A

Ačkoli se konsorciu českých operátorů nepodařilo dodržet pokrývání dalších úseků pražského metra podle plánů do konce března, rozšiřování mobilního signálu do stanic a tunelů se přece jen nezastavilo. V těchto dnech se nově připojíte k internetu a zavoláte si v jednom z nejvytíženějších úseků.

Pokrytí se rozšířilo na stanice Muzeum a Můstek na lince A a zároveň i do tunelu mezi těmito dvěma vytíženými přestupními stanicemi. Nový termín pro další část pokrytí je konec června, kdy by se LTE síť měla rozšířit na úseky Staroměstská – Dejvická, Florenc B – Českomoravská a Smíchovské nádraží – Anděl.

Celkem lze nyní využívat mobilní služby ve standardu LTE ve 20 stanicích a přilehlých tunelech v úsecích Bořislavka – Nemocnice Motol, Muzeum – Můstek (6 stanic na lince A), v úseku Nádraží Holešovice – Roztyly (12 stanic na lince C) a  Křižíkova – Invalidovna (2 stanice na lince B).

Klepněte pro větší obrázek
Pokrytí se realizuje nejen v tunelech, ale i stanicích metra. Zde byla ve většině případů dostupná pouze nevyhovující 2G síť, resp. její pomalá datová nadstavba EDGE

Mobilní síť ve vestibulech a tunelech pražského metra je společná pro celé konsorcium operátorů (T-Mobile, O2/CETIN, Vodafone), včetně jejich virtuálů. Tvoří ji zejména vyzařovací kabely a dostupná je 2G, 3G i 4G (LTE) technologie. V metru lze tedy využívat všechny služby včetně internetu, telefonování i SMS. Celá stávající síť pražského metra má být pokryta do konce roku 2021, na nové lince D už bude mobilní pokrytí součástí výstavby.

Diskuze (20) Další článek: Realme rozšíří nabídku o tři nižší modely. Na vlajkový X50 Pro si ještě počkáme

Témata článku: Operátoři, SMS, LTE, Metro, Pokrytí, Fakultní nemocnice Motol, Bořislavka, Signál, Linka, Roztyly, Úsek, Křižík, Anděl, Stanice, Internet, Smíchovské nádraží, Úsek metra, Nádraží Holešovice, Tunel, Linc, Operátor


Určitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze