Operátoři reagují na tornádo. T-Mobile daruje 5 milionů, Vodafone přivezl vysílače, O2 odpustí poplatky

Včerejší ničivé tornádo, které za sebou zanechalo neskutečnou spoušť, zejména v jihomoravské vesnici Hrušky, nenechalo české mobilní operátory v klidu. Všech tří se týká nutnost obnovení mobilního signálu v postižených oblastech, protože řada BTS a vysílacích antén společně s dalšími stavebními objekty prostě zmizela. 

Zatím nejpodrobněji se o svých aktuálních plánech na jižní Moravě rozepsal Vodafone. Nezničené vysílače v oblasti byly připojeny na dieselové agregáty, což se ostatně týká i dalších vysílačů po celé zemi. Vysílače v obcích Hrušky a Moravská Nová Ves byly fyzicky zničeny, takže místo nich Vodafone poslal na místo mobilní BTSky, který se postarají o pokrytí oblasti.

Vodafone dále pokračuje v úpravách na síti, aby co nejdříve pokryl zasažené obce. V době psaní článku již funguje pokrytí v obci Týnec, kde běží dieselový agregát, či v Lužici, kde byl dnes před desátou hodinou vysílač opraven a zprovozněn. V naší galerii se můžete podívat na místa, kde vysílače dříve stály, a teď zmizely neznámo kam.

Operátor O2 již včera před půlnoci na svém Facebooku uvedl, že všem zákazníkům v postižených oblastech nebude do konce léta účtovat žádné poplatky za služby, které zákazníci využívají. Současně do oblasti okolo Hodonína vyslal operátor techniky, aby co nejdříve zajistili zprovoznění a funkčnost služeb. O2 plánuje poskytnout regionu finanční pomoc prostřednictvím Nadace O2 a jejího Fondu pomoci.

T-Mobile, podle příspěvků vydaného před včerejší půlnocí, poskytl přes neziskovou organizaci ADRA okamžitý dar v hodnotě pěti milionů korun směřovaný lidem žijícím v oblasti na jižní Moravě, která byla postižena ničivým tornádem. 

Diskuze (14) Další článek: Hranice mezi desktopem a Androidem se stírá. Windows 11 spustí i mobilní aplikace

Témata článku: Operátoři, O2, T-Mobile, Vodafone, Facebook, Mobilní sítě, BTS, Pokrytí, Základnová stanice, Operátor, Hodonín, Mobilní signál, Hruška, Týnec, Vysílač, ADRA, Tornádo, Dieselový agregát, Jižní MoravaOde dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než tlačítkový mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Martin Miksa
LowendNižší třídaNákup a ceny
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Klimatická změna v praxi: v následujících 60 letech nás čekají vlny rekordních veder

Klimatická změna v praxi: v následujících 60 letech nás čekají vlny rekordních veder

** Kvůli klimatickým změnám můžeme čekat vlny rekordních veder ** Nejvíce ohrožené jsou suchozemské oblasti severních středních šířek ** Dobrou zprávou je, že můžeme zabránit nejhoršímu případu

Karel Kilián
Klimatická změnaPočasí