Oppo a dva jeho fotografické prototypy v akci. Pidimobil se selfie v displeji a výsuvný zadní objektiv

  • Oppo na MWC ukázalo dva fotografické prototypy
  • První z nich má zabudovanou neviditelnou selfie pod displejem
  • Součástí druhého je zase výsuvný fotoaparát s 2× zoomem

Oppo nám na veletrhu MWC v Barceloně ukázalo v akci dva zajímavé prototypy. První z nich se týkal poddisplejové selfie, kterou Oppo vyvíjí již od roku 2018. Aktuálně se jedná již o třetí generaci kamerky, kterou výrobce stále testuje a ještě není s její kvalitou plně spokojen. Selfie kamerka má rozlišení 400 ppi, a v reálu působí finální fotografie mnohem povedenějším dojmem, než např. u ZTE, které už UDC (Under Display Camera) nasadilo do komerčně dostupných telefonů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Oppo nám na MWC ukázalo prototyp miniaturního telefonu do dlaně s poddisplejovou selfie. Fotku hojně upravila umělá inteligence, ale její kvalitu můžeme hodnotit, na selfie pod displejem, velmi pozitivně

A je tu i jeden výrazný bonus navíc, poddisplejovou selfie v displeji stěží poznáte, což je v ostrém kontrastu např. s Galaxy Z Fold3, jehož poddisplejová selfie je na světlém pozadí dosti znatelná.

Prototyp s poddisplejovou selfie od Oppa:

U druhého prototypu jsme zase mohli poprvé v akci vidět výsuvný fotoaparát. Oppo jej představilo loni v prosinci, ovšem až nyní jsme si jej mohli sami vyzkoušet. Na zádech neznámého telefonu je připravena optika, která nabízí 1×, 2× a 5× zoom, při aktivaci režimu R Cam (Retractable Camera aneb výsuvný fotoaparát) z těla hlavní objektiv za 0,6 vteřiny nepatrně povyskočí a ve fotoaplikaci se vám zpřístupní 2×, 4× a 10× zoom.

Hlavním bonusem je přetvoření základního snímače na teleobjektiv s 2× optickým přiblížením, vyšší úrovně zoomů už jsou pouze digitální. Samotný senzor o velikosti 1/1,56" pochází od Sony, jedná se o model IMX766. Fotoaparát má ohnisko 52 mm, světelnost F2.4, podporuje optickou stabilizaci obrazu a automaticky zaostřuje. 

Podívejte se na prototyp s vysouvacím fotoaparátem:

Zajímavé je i to, že je celý fotomodul odolný proti postříkání vodou a proti vniknutí prachu. Tento inovativní mobilní fotoaparát však zatím zůstává jen ve fázi prototypu.

Diskuze (2) Další článek: Virtuální realita v autě. Holoride se spojilo s HTC a slibuje skutečně originální zážitek z jízdy

Témata článku: Oppo, Video, Fotoaparát, Barcelona, MWC, Selfie, Oppo, Prototyp, Selfie v displeji, Výzkum a vývoj, Zoom, R Cam, Displej, Telefon, Pro +, Veletrh, Objektiv, Mobilní telefony Oppo na Heureka.cz