Oppo AR Glass 2021: vypadají jako sluneční brýle, ale jsou pro rozšířenou realitu

Oppo vedle atraktivního konceptu smartphonu s rolovacím displejem představilo v uplynulých dnech také nové brýle pro rozšířenou realitu Oppo AR Glass 2021. Jde už o druhou generaci chytrých brýlí propojených se smartphonem od této čínské značky. Nový model je designově propracovanější, až o 75 % subtilnější a připomíná sluneční brýle.

Komerční podoba produktu má přijít (jak už název napovídá) během příštího roku. Brýle budou osazeny kamerami s ToF senzory, díky nimž budou moci kontinuálně snímat nazírané prostředí včetně měření vzdáleností a rozpoznávání objektů. K tomu se zapojí tzv. SLAM algoritmy pro simultánní určování polohy a mapování prostředí.

Zároveň půjde brýle využít i pro sledování videa v širokoúhlém formátu, který má zážitkem odpovídat sledování 90palcového televizoru ze vzdálenosti 3 metrů. Další funkce mohou brýle získat po kabelovém propojení se smartphonem prostřednictvím USB-C konektoru. Tím mohou zastat i funkci headsetu pro virtuální realitu. Ovládat se budou gesty nebo hlasovými povely.

Diskuze (1) Další článek: Exynos 2100 předežene i Snapdragon 875. Evropanům se blýská na lepší časy

Témata článku: Oppo, VR brýle, Chytré brýle, AR, Brýle, Virtuální realita, Rozšířená realita, Oppo, Smartglasses, Vzdálenost, ToF senzor, AR Glass, Sledování, Oppo X, Realita, Pro +, Mobilní telefony Oppo na Heureka.cz