Oppo má novou centrálu pro střední Evropu. Mobily testuje v Rumunsku a vyrábí v Turecku

Oppo expanduje v regionu střední a východní Evropy (CEE), kam patří i Česká republika. Firma oznámila plány na novou centrálu pro tento region, která vznikne v polské Varšavě. Odtud se budou řídit veškeré operace pro 11 nejen evropských zemí: Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Kazachstán, Moldavsko, Rusko, Turecku, Ukrajina a Uzbekistán.

Vedle regionální centrály v Polsku vzniklo také testovací centrum v Rumunsku a výrobní závod v Turecku, který zaměstnává více než 800 lidí. Přímo v Turecku se budou vyrábět smartphony nižších řad Reno a A. Regionálním ředitelem Oppo pro oblast CEE je Johnny Zhang, který říká: „Dneškem jsme završili více než dva roky tvrdé práce v rámci budování naší pozice v regionu. Ať už je to spuštění výrobního závodu v Turecku nebo sestavení lokálních týmů v celém regionu.“

Také v zemích regionu CEE hodlá Oppo uplatnit svou strategii zaměřenou na 5G konektivitu a spolupráci s mobilními operátory. „Úzce spolupracujeme právě s operátory v celém regionu, abychom zajistili, že smartphony Oppo budou plně optimalizované pro poskytování výhod 5G všem uživatelům,“ doplnil Zhang.

V Česku jsou telefony Oppo v nabídce všech tří velkých mobilních operátorů. Na výběr je zatím pouze dvojice modelů Oppo Reno5 5G a Oppo Reno5 Z. Globálně už byla představena i nová generace Reno6, s uvedením jejích modelů se ale prozatím na našem trhu nepočítá.

Váš názor Další článek: Jako živá sopka. Natahovací displej od Samsungu přidává lákavou třetí dimenzi

Témata článku: Oppo, , , , , , , , Republika, Mobil, Slovensko, Rumunsko, MOL, Pro +, Evropa, Česká republika, Uzbekistán, Turecko, Region, Varšava, Kazachstán, Centrála, Maďarsko, Střední evropa, Moldavsko